3 netradiční nápady, jak přetvořit vaši zastřešenou terasu

Zastřešená terasa nemusí sloužit pouze k odpočinku. V tomto článku vám přinášíme nápady, jak ji můžete využít i jinak.

Zastřešené terasy patří mezi něco, co se hodí do každé zahrady. K dispozici je celá řada materiálů, která právě vaši terasu nebo pergolu dokáže odlišit od ostatních a zároveň sladit s vaším exteriérem. Věděli jste ale, že ji můžete využít i k jiným účelům než jen ke klasickému odpočinku?

Venkovní pracovna

Spousta lidí to v posledních měsících zažila. Z přeplněných kanceláří byli převeleni do domácnosti, odkud měli dál vykonávat všechnu svoji práci. Jak už jste ale určitě zjistili, pracovat doma efektivně je poměrně těžké. Právě zastřešená terasa vám ale může tento problém pomoci vyřešit.

Díky nepropustné střeše totiž můžete pracovat venku i když prší. Jestliže vás tedy domácí prostředí přestalo bavit, přesuňte svoji pracovnu ven. Budete pracovat na čerstvém vzduchu, za zvuku ptáků a s výhledem na vaši zahradu. A věřte nám, že ten pohled vás při každém pochybení bude dobíjet další potřebnou energií. Některé zastřešené terasy vám navíc poskytnou ještě větší pohodlí díky stínícímu systému nebo uzamykatelnému mechanismu zastřešení.

Venkovní posilovna

Lákavou myšlenkou může být například malá venkovní posilovna. Posilovat a cvičit v uzavřeném prostoru je sice tradiční, ale nenabídne vám tolik, co venkovní terasa. Čerstvý vzduch, pohled na přilehlou přírodu i okolní zástavbu. To je zkrátka něco, co musíte vyzkoušet na vlastní pěst. A třeba si to i oblíbíte a nedáte na tento způsob dopustit.