4 dobré důvody, proč začít šetřit

Šetřit peníze pro strýčka příhodu by chtěl jistě každý, ovšem jen málokdo dokáže svým plánům skutečně dostát. Bohužel nikdy nevíte, kdy se vám peníze odložené stranou budou hodit a mít po ruce alespoň malou finanční rezervu se proto vždycky hodí. Možná vám chybí potřebná motivace, která by vás přiměla začít šetřit – a proto jsme se rozhodli vytvořit dnešní článek. Přinášíme vám hned 4 dobré důvody, které vás přesvědčí, že šetřit má rozhodně smysl!

pen_zelarge-490x300

 1. Vzdělání

  Hned prvním důvodem, proč byste si měli šetřit alespoň určitou část financí, je vzdělání. Bez toho se v současné době neobejdete a pokud vám maminka říkávala, ať se učíte co nejdéle, pak rozhodně věděla proč. Jestliže už nechcete šetřit peníze na vzdělání pro sebe, můžete si odkládat finance, kterými jednou zaplatíte vzdělání svým dětem.

 2. Důchod

  Kdo by nechtěl prožít poslední léta svého života v naprosté komfortu, kdy by se nemusel ohlížet na peníze? Pravda, takový důvod si tajně přejeme úplně všichni. Ačkoli se říká, že důchody jsou poměrně vysoké a starším lidem tedy bohatě stačí, vy si můžete na stará kolena ještě přilepšit – a to tak, že si již teď budete na důchod šetřit. Pak můžete odjet na dovolenou, koupit si chatičku, rozmazlovat vnoučata a užívat si bezstarostné roky bez ohlížení se na finance.

 3. Nečekané výdaje

  Nikdo nikdy neví, co mu život postaví do cesty. Mohou to být především nečekané výdaje, které vám ze dne na den udělají pořádně tlustou čáru přes rozpočet. Rozbije se pračka, porouchá motor v autě, praskne vodovodní potrubí a problém je na světě dříve, než vůbec stačíte mrknout. I proto se určitě hodí peníze šetřit a mít je tak připravené pro strýčka příhodu. Uvidíte, že se vám ihned bude lépe spát, budete-li vědět, že se v případě potřeby máte na koho obrátit.

 4. Neschopnost

  Ocitnout se ze dne na den bez práce je rozhodně problém. Bohužel ale nevíte, jestli se vám nedejbože nestane nějaký úraz nebo vás nepostihne nějaká vážnější nemoc, kvůli které budete muset zůstat dlouhodobě doma. V takovém případě bude odkázáni jen na pomoc od státu, což pro mnohé z vás nejsou moc velké peníze. A to je poslední důvod, pro který stojí za to šetřit, i kdyby jen pár stovek každý měsíc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup