Bezpečná koupelna pro celou rodinu – necháte se inspirovat?

Bezpečná koupelna – přemýšleli jste někdy nad tímto slovním spojením? Koupelna bezesporu patří k nejfrekventovanějším místnostem ve vaší domácnosti, která musí každý den snášet kroky celé vaší rodiny. Pokud přemýšlíte nad rekonstrukcí či pořízením úplně nové koupelny, je dnešní článek určený právě vám! Zvláště máte-li děti, měla by pro vás být bezpečná koupelna samozřejmostí. Myslete nejen na své pohodlí, ale především i bezpečí, neboť koupelna je místnost, kde na vás nepříjemné a mnohdy i hodně bolestivé úrazy číhají na každém kroku. Necháte se námi inspirovat?

Koupelna

Bezpečná koupelna = žádné úrazy!

Nejčastějším úrazem v koupelně je jednoznačně uklouznutí. Hrozí nejen vám, ale i vaší rodině a mnohdy i tehdy, kdy si dáváte sebevětší pozor. Proti uklouznutí vám výborně poslouží protiskluzové pásky, které nalepíte na podlahu, stejně tak se vám osvědčí podložky s pogumovanou spodní vrstvou či chemické prostředky v podobě nátěru. Možností máte celou řadu, stačí si jen vybrat. 

Před nečekaným pádem vás ochrání i vana s protiskluzovou úpravou dna. Máte děti? Pak jistě víte, jak jsou neposedné a při koupání nad nimi neustále bliká červená kontrolka hrozící úrazem. Vyplatí se i investice do podlahového topení, díky kterému rychleji uschne mokrá podlaha.

Pozor na opaření – mnohdy má nevratné následky!

Dalším úrazem, který je bohužel až příliš častý, je opaření horkou vodou. Za touto nepříjemnou zkušeností ve většině případů stojí nevhodné vodovodní baterie. Naštěstí je současný trh doslova zaplaven nepřeberným množstvím armatur disponujících regulátorem pro nastavení teploty vody. Navíc jsou vzhledově přitažlivé, což je jedině bod k dobru. 

Myslete do budoucna, vyplatí se vám to!

Při zařizování vaší koupelny se snažte myslet do budoucna. Ano, teď jste možná mladí, plní energie a elánu, a proto vám nedělá sebemenší problém překonávat vysoké okraje vany. Ovšem zamysleli jste se někdy nad tím, jak s tímto faktem budete bojovat za několik let? Přírodu neoklamete a každým dnem jste starší. Bezpečná koupelna proto myslí za vás, díky tomu byste se měli zamyslet nad volbou sprchového koutu, který je mnohem bezpečnější a navíc jen budete moci pohodlně i tehdy, kdy by vám vlézt do vany dělalo problém. Stojí to za uvážení, nemyslíte?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.