Hledáte ubytování v Londýně? Zkuste share house

Díky volnému pohybu v Evropské unii si už dnes nemusíte hledat práci pouze v České republice. Místo toho si můžete zkusit dobře vydělat i v zahraničí, populární je například Londýn. Život v britské metropoli určitě stojí za to, jak se na něj ale připravit?

easylondon 1a

Kde bydlet

Kromě samotné práce pro vás bude pravděpodobně nejdůležitější otázkou: „Kde bydlet?“ Pokud se rozhodnete zůstat v Anglii déle než čtyři týdny, tak se vám život v hotelu ani hostelu nevyplatí. Kromě toho, že se toto ubytování výrazně podraží, vám hlavně ve druhém případě bude citelně chybět i soukromí a klid, který budete po práci někdy potřebovat.

Domluvit si pronájem ale může být oříšek, zvláště v případě, že hledáte ubytování v Londýně poprvé. Mnoho pronajímatelů po vás totiž bude požadovat reference z vašeho předchozího ubytování v Anglii. A co dělat, když žádné nemáte?

easylondon 1b

Výhody sdíleného ubytování

Řešením může být takzvané sdílené bydlení, neboli share house. To si můžete – i bez přechozí zkušenosti s ubytováním v Anglii – objednat předem přes internet. Jak napovídá název, v rámci tohoto ubytování se dělíte o váš londýnský domov, zpravidla typický anglický domek s více lidmi. Na pokoji můžete bydlet buď sami, nebo se o něj dělit s někým dalším, záleží na vašich preferencích.

Výhodou tohoto typu ubytování je, že získáte hned během prvních dní v Londýně známé, s nimiž můžete trávit volný čas a kteří vám mnohdy poskytnou užitečné rady. Díky tomu, že bydlí v domě několik osob, se účty za elektřinu, plyn, či internet navíc rozpočítávají, takže můžete ušetřit.

Sdílené domy zároveň bývají vybavené a zařízené, takže se nemusíte bát dalších výdajů po příjezdu do Londýna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *