Jak postavit kompletně designový plot z hliníkových konzolí?

Přemýšleli jste o tom, jaký plot vystavit kolem vašeho pozemku? Pokud jste se rozhodli preferovat hlavně adekvátní moderní design a vysokou praktičnost oplocení, tak by pro vás mohly být hliníkové konzole tou nejlepší možnou variantou. Jedná se o velice kvalitní a moderní oplocení, které se hodí k naprosté většině rodinných domků.

Přitom nemusí jít zároveň o obtížnou záležitost, přičemž vás v případě hliníkových konzolí může překvapit i opravdu velice dobrá pořizovací cena, která se mnohdy může dostat i na úroveň méně kvalitních a oblíbených řešení.

Vyberte si plotové lamelové výplně

Lamely jsou ve stavebnictví celkově takové druhy materiálu, které jsou spojeny z jednotlivých zcela nezávislých kousků. Můžeme je mít nejen na oplocení, ale jako lamely se například označují také podlahové krytiny, které jsou tvořeny jednotlivými kousky jako je plovoucí nebo vinylová podlaha.

V případě plotu jsou ale plotové lamelové výplně většinou obdélníkové dlouhé lamely, které se instalují mezi jednotlivé sloupky. Výhodou je, že je lze podle technologie vkládat do různých technologií od standardních úchopů například na kamenných sloupech, až po kovové konzole přímo k lamelám jako takovým.

Vyberte si vzhled, který vás opravdu osloví

Jednou z těch největších výhod na této technologii, je opravdu velké množství designových variant výrobků. Díky tomu tak můžete vybírat z jednoduchých jednostranně zaměřených barevných kousků, nebo popřípadě také z mnohem modernějších vzorů jako jsou dřevěné nebo kovové předlohy. Jedná se o moderní hliníkové ploty, které nejen na pohled, ale také přímo na dotek mohou být opravdu dokonalou imitací originálních přírodních materiálů.

Jednoduchá instalace i úprava

Další extrémně důležitou výhodou je pro tuto technologii fakt, že jsou hliníkové výplně plotů dobře upravitelné podle potřeb celkové stavby. Není totiž problém efektivně upravit délku jednotlivých lamel tak, by pasovaly dokonale do předem nastaveného rozvoru oplocení. Proto jsou hliníkové ploty mimo samotného oplocení použitelné také jako výplň komponentů. Specificky jde o vrátka, nebo o křídlová i posuvná vjezdová vrata na pozemek pro automobily.