Jaké jsou nejlepší televizory letošního roku? QLED a OLED vedou


V posledních několika letech se technologie výroby televizorů výrazně zlepšily. Do popředí se prodírají displeje OLED a QLED, přičemž obě varianty v kombinaci s HDR a vysokým 4K rozlišením slibují neskutečný zážitek ze sledování filmů. Současnému trhu s televizory dominují značky Samsung, LG, Sony a Philips. Ovšem jak se v nepřeberné nabídce modelů vyznat?

Úhlopříčky OLED a QLED televizorů se pohybují okolo 55 až 65 palci. Samotná velikost výrazně ovlivňuje cenu, a tak je nezbytné počítat s tím, že čím větší úhlopříčku zvolíte, tím více za ni zaplatíte. Poměrně bohatou nabídku mají televize LG a televize Samsung, ba dokonce Samsung je z globálního hlediska největším výrobcem televizorů.

Co je OLED a QLED?

U technologie OLED generují světlo jednotlivé body, a proto jsou televize energeticky náročnější. Zajímavou novinkou je právě QLED vycházející z principu podsvícení LCD, nicméně po kvalitativní stránce je technologie QLED srovnatelná s OLED.

Ještě existují další typy LED podsvícení, a to například Direct-LED a Edge-LED, na což se zaměřuje většina dalších značek.

Kde koupit televize?

Pokud hledáte prodejce televizorů, který nabídne zboží od různých výrobců, doporučujeme podívat se do internetového obchodu expert.cz, neboť se jedná o opravdového experta a specialistu na televize. V bohatém produktovém portfoliu najdete značky jako Samsung, Sony, Strong, Hitachi, LG, Panasonic, Philips a podobně. Samozřejmě, je pouze na vás, kterému výrobci svěříte svou důvěru.

Ceny se různí v závislosti na značce, rozlišení, úhlopříčce, typu LED podsvícení a podobně. Ale na druhou stranu se jedná o dlouhodobou investici, a tak se nevyplatí zrovna na takovém produktu šetřit. Televize je nenahraditelnou součástí obývacího pokoje, s trochou nadsázky bychom mohli říct, že i jeho samotnou chloubou.