Kancelářské židle: zdravé sezení je důležité

Kancelářské židle musí být pohodlné a zajišťovat zdravé sezení. Správná ergonomie kancelářských židlí poskytne vynikající komfort při práci.

Jak vybrat kvalitní kancelářskou židli?

Na první pohled jsou kamenné a internetové obchody plné kancelářských židlí. Ale úplně první věc, kterou byste měli zvážit před koupí kancelářské židle, je určit využití kancelářské židle. Jiný typ židle budete potřebovat, pokud je židle pro studenta a jiné požadavky bude mít zaměstnanec v kanceláři. Je to dáno pozicí při sezení.

Výběr kancelářské židle tedy závisí také na četnosti používání. Pokud židli budete využívat jen pár hodin týdně, koupě standardní kancelářské židle je pro vás ideální volba.

Myslete na své zdraví

Bolesti zad, špatný oběh krve, bolest v krku, krku nebo předloktí – sezení a zejména statická práce mohou způsobit různé zdravotní problémy. Správně zvolená kancelářská židle vám pomůže vyhnout se těmto zdravotním problémům.

TIP: pokud máte časté bolesti zad, vyberte si kancelářskou židli s polohovatelným opěradlem.

Stylová kancelářská židle Fun je dostupná v několika barevných variantách. Jednoduše ji můžete přizpůsobit interiéru. Je to velmi žádaná kancelářská židle na běžné používání. Předností této židle jsou opěrky a kvalitní houpací mechanismus.

Pokud v práci trávíte mnoho času, zasloužíte si pohodlí. Není to jen o soustředění. Kvalitní kancelářská židle chrání vaši páteř a svaly. Kancelářská židle je také ústředním prvkem kancelářského nábytku. Pohodlí a zdraví do značné míry závisí na výběru dobré kancelářské židle!

Kancelářské křeslo Buffalo je dobrou volbou, pokud hledáte pohodlí a ergonomii. Kvalitní čalounění poskytuje pohodlí. Tato židle poskytuje komfort a pohodlí i vyšším lidem nad 185 cm.

Šikovné rady pro zdravé sezení

Mít dobrou ergonomickou židli není všechno. Správnou polohu musíte mít i při práci.

  • Opírejte se zády o opěradlo židle.
  • Nastavte výšku opěradla tak, aby byly kříž a pánev v beztlaké poloze.
  • Vaše předloktí by měla svírat s loktem úhel 90 °.
  • Vaše kolena by také měla svírat 90° úhel. V případě potřeby se rozhodněte pro podnožku.
  • Vaše nohy by měly být vždy ploché na podlaze nebo na opěrce nohou.