Víte, že správně zvolené osvětlení podporuje soustředění?

Pracovní místo by mělo být dobře uspořádané, srovnané a přehledné, aby podporovalo naše soustředění. Věděli jste ale, že roli může hrát i zvolené světlo? Je tomu skutečně tak a jedná se o důležitou součást zařízení každé kanceláře či domácí pracovny.

Moderní trendy v osvětlení

V rámci moderních trendů se stále více uplatňují osvětlení, která jsou nejenom krásná na pohled, ale dokonale plní svůj funkční účel. Může jít o důmyslně připravené lampy pro osvícení koutů pokoje, silná bodová světla či velký lustr, který pohodlně ozáří celý obývací pokoj. S pokrokem technologií se navíc stále více uplatňují ekonomicky úsporné varianty žárovek.

Volba správných světel v domácnosti

Kromě uklidňujících koutků, kde se chceme věnovat primárně relaxaci, bychom měli mít i zákoutí, kde zvládneme pracovat a soustředit se. Světla v domácnosti by měla nabídnout obě varianty, takže je vhodné je správně zkombinovat. Velkou pozornost věnujte hlavně výběru typu osvětlení do pracovny. Kvalitní zdroj světla je dobré mít také v kuchyni, kde se soustředíme na přípravu pokrmů. Tehdy je vhodné použít světlo o neutrální teplotě, kdy nedochází ke změnám barev ostatních věcí.

Osvětlení kanceláří

Žárovky s absolutně neutrálním světlem o hodnotě 4 000 K se používají také pro osvětlení kanceláří. Výhodou je, že opticky nedochází ke změně barev ostatních předmětů. Díky tomu je nepřímo podporováno soustředění. Obecně jsme více produktivní během dne, protože naše tělo produkuje v reakci na světlo hormony, které nás udržují v chodu a pomáhají udržet pozornost. Je tedy lepší volit pracovní místo blízko okna a správně vybrat osvětlení, které oceníme hlavně v zimních měsících, kdy se brzo stmívá. Více informací ohledně vlivu osvětlení na soustředění najdete pod tímto odkazem: http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/vzdelavani-a-trendy/spravne-osvetleni-ma-vliv-na-soustredeni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup