3 důvody, proč vsadit na termostatický ventil ATM

Termostatické vetily z dílny společnosti AFRISO vždycky patřily mezi to nejkvalitnější, co je možné pořídit. A v tomto článku vás o tom přesvědčíme.

Termostatický ventil zajistí, že budete mít vždy k dispozici přijemně teplou vodu. A to tak, abyste se už nikdy nespálili nebo nepoužili naopak zbytečně studenou vodu. To ale není jediná výhoda, kterou termostatické ventily ATM přináší. V následujících řádcích pro vás váme hned tři další.

Ušetříte za vodu

Abyste dosáhli optimální teploty vody, musíte nejprve trošku vody z kohoutku upustit. To sice nemusí vypadat jako velký problém, v dlouhodobém horizontu se tak zbytečně připravíte o spoustu peněz. Stačí si uvědomit, že teplá voda stojí až šestinásobek toho co voda studená. Díky termostatickému ventilu ATM budete mít vždy připravenou optimálně teplou vodu, takže na klasické upouštění můžete nadobro zapomenout.

Větší bezpečnost

Voda v instalacích často dosahuje i 70 stupňů. Jestliže si takovou vodu nalijete na ruce, nečeká vás nic příjemného. V lepším případě se jen opaříte, v horším si způsobíte dlouhodobější a mnohem nepříjemnější problémy. Řešení je přitom poměrně jednoduché. Stačí vsadit na termostatický ventil ATM, který ochrání všechny. Nejen vás, ale i vaše děti, před opařením. Díky tomu se vyhnete zbytečným zdravotním problémům, které by mohly v při neopatrném zacházení velice snadno nastat.

Optimální teplota

Zřejmě největší výhodou termostatického ventilu ATM je jeho schopnost kvalitně mísit horkou a studenou vodu. Díky nastavení, které si už při prvotní instalaci zvolíte, tak budete mít k dispozici pouze příjemně teplou a komfortní vodu. Pokud vám ale teplota nebude vyhovovat, můžete ji jednoduše upravit s pomocí intuitivního ovládání. Aby nedošlo k nechtěným nehodám, je možné hodnotu zafixovat.