Levné bydlení – domy z kontejnerů

V poslední době se hodně hovoří o ekologickém bydlení a mezi jednu z možností patří i recyklace zámořských kontejnerů. Ono se ani tak nejedná o horkou novinku, ale teprve v poslední době začalo čím dál více lidí tuto možnost využívat. S tímto nápadem přišla už v 84 letech Francouzka Blanche Geilerová. Od té doby vzniklo například v Německu ubytování, pro studenty. V Londýně dokonce celá městská část a ve Skotsku nabízejí pozemky za hubičku, aby si lidé mohli tento sen splnit.

shutterstock_101764900

Jde to i bez stavebního povolení

U některých staveb, které se nevrství na sebe, není dokonce nutné ani stavební povolení. Tímto získaly tyto domy na přidané hodnotě, protože je možné si ušetřit spoustu času běháním po stavebních úřadech. Záleží na samotném projektu a podkladu na který se bude dům umisťovat. Mnoho mladých lidí touží bydlet ve svém, ale bohužel na zděný dům nemají dostatek finančních prostředků. Domy z kontejnerů tak umožňují postavit během krátké doby dům téměř k nerozeznání od toho běžného. Velmi záleží na tom, jaký pracovní postup a materiál k zateplení se zvolí. Nicméně i tak, je možné bydlet během velmi krátké doby.

Domy, jako stavebnice

Výhodou těchto domů je, že je lze spojovat podobně, jako každou jinou stavebnici. Svařením kontejnerů k sobě vznikne klidně dům o ploše 100m2, kde může bydlet i vícečlenná rodina. Stavby jsou vždy tepelně izolované a jejich životnost se pohybuje kolem 100 let. Pokud si myslíte, že se jedná o pouhou hromadu plechů, jste na omylu. Domy vypadají velmi hezky a obložit se dají čímkoliv si budete přát. Navíc jim nehrozí, že je napadne červotoč, plíseň nebo lehnou popelem. V případě malé stavby (zahradního domku – chatky) stačí vybrat vhodné místo a nechat si kamiónem dopravit kontejner na místo určení. V tomto ohledu se fantazii meze nekladou a můžete si skutečně vyhrát s jeho vzhledem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *