Jak a s čím vyzbrojit na slimáky?

Drtivá většina zahrádek bojuje se slimáky nehledě na počasí. Ať je teplo nebo zima, ať svítí sluníčko nebo padají kapky deště – tito nevítaní tvorečkové dokáží nasekat pěknou paseku a každého zahrádkáře vytočit do nepříčetnosti. Možná napadli i vaše záhonky a s chutí se pustili do všeho, co na nich máte vysázené. Zatrhněte jim to. Nenechte si zkazit úrodu jejich nenažraností a rozmlsaností, se kterou se pouští do kedluben, okurek i bylinek. Poslední dobou jsou české zahrádky sužovány nejen klasickými slimáky, jejichž podobu jistě všichni znáte, ale králem mezi těmito tvorečky je slimák španělský, kterého poznáte podle hnědo-oranžové barvy a neskutečné nenažranosti. Nebojte se, poradíme vám fígle, jak vyzbrojit na slimáky!

shutterstock_156091895

Poznejte nepřítele, vyzrajte na slimáky!

Slimáci nadevše milují vlhko. Z tohoto důvodu se jich nejvíce objeví právě po dešti, kdy o ně zakopáváte doslova na každém kroku, ale stejně tak se objeví i tehdy, kdy své pečlivě pěstěné záhonky pořádně zalijete. Rada zní jednoduše: zalévejte buď ráno a nebo až tehdy, kdy si o to vaše rostliny budou vyloženě žádat.

Slimáci si nevybírají, sežerou všechno!

Slimák je tvor jednoduchý a nevybíravý. Jednoduše řečeno si pochutná na všem, co mu přijde do cesty. I v tomto případě pro vás máme jednoduchou radu, kterou pakliže vyzkoušíte, uvidíte příjemné výsledky. Okolo záhonu rozprostřete čerstvě natrhaný plevel.  Je více než pravděpodobné, že se slimáci zastaví na této pochutince, což pro vás znamená jasnou vidinu toho, že se na obsah záhonků přes plná bříška snad ani nedostanou.

Na slimáky jedině bez chemie!

Napadá vás otázka, proč proti slimákům bojovat složitě přírodní cestou, když existuje tolik jiných chemických řešení? Odpověď na tuto otázku je více než jasná: pamatujte i na vaše domácí mazlíčky. Ano, na slimáky můžete vyzbrojit účinnou chemií, i přesto byste ale tento způsob likvidace měli brát až jako krajní řešení. Pamatujte, že co je jedovaté pro slimáky, může být jedovaté i pro kočku nebo psa, které pouštíte na zahradu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *