Jak si zařídit domácí kancelář?

Domácí kancelář je snem každého, kdo má to štěstí a může pracovat z domova. Pokud i vám bylo shůry dáno, považujte se za šťastlivce, neboť tuto možnost nemá každý. Práce z domova si vyžaduje především odhodlání, kdy nesmíte podlehnout pokušení odkládat povinnosti na jiný čas, protože zrovna v televizi běží váš oblíbený pořad. Domácí kancelář vám pomůže soustředit se a zároveň vám poskytne ideální prostor pro kvalitně odvedenou práci. Posedávat s notebookem někde na gauči? To už se dávno nedělá, navíc to nepřispívá pracovní morálce. Poradíme vám, jak si svou domácí kancelář zařídit tak, aby vám ve všech směrech plně vyhovovala. Necháte se inspirovat?

Domácí kancelář

Počítač je základním vybavením pro domácí kancelář

Řekne-li se „práce z domova“ většině z vás se okamžitě vybaví práce s počítačem. Abyste se vyhnuli odřeným loktům, bolavým očím, únavě i prohnutým zádům, zamyslete se nad vhodným umístěním vašeho počítače či notebooku – záleží na tom, s čím pracujete. V podstatě stačí, vyvarujete-li se základních rizik:

  • lišta vaší obrazovky by neměla být nad výškou vašich očí
  • vzdálenost monitoru by neměla být větší než 50-70 cm
  • vaše předloktí a nadloktí by mělo svírat pravý úhel
  • pod zápěstím byste měli mít podložku

Domácí kancelář tak trochu jinak

Řešíte problém s nedostatkem prostoru, který vám bohužel neumožňuje zařídit si pohodlnou domácí kancelář? Pak nezoufejte, protože máme šikovné tipy i pro vás! Počítač si umístěte na jídelní stůl. Jakmile se ráno nasnídáte, pečlivě jej ukliďte a připravte tak na jinou funkci – tu pracovní.

Buďte o krok napřed a vyzrajte na bolest zad

Žádná domácí kancelář se neobejde bez kvalitní židle. Obecně platí, že člověk vydrží pracovat jen do té doby, než ho začne pobolívat v zádech, nebo jej nezačnou pálit oči. Při výběru židle pamatujte na tato kritéria:

  • opěradlo židle by mělo kopírovat pohyby vašeho těla
  • ideální volbou je opěradlo vyšší, které poskytne oporu vašim bedrům
  • nevyhýbejte se polohovatelným židlím, které uleví vašim ramenům
  • otáčivá židle je samozřejmostí

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *