Jak společný dětský pokoj rozdělit na dva? Víme to!

Pokud byly vaše děti malé, byl společný pokoj skvělou cestou k tomu, jak si mohli společně hrát a užívat si života. S postupem času to může být na obtíž. Jak postupně rostou, každé potřebuje svůj vlastní prostor a soukromí. Toho ve společném pokoji nelze dosáhnout. Pokud je dětský pokoj velkou místností, lze se uchýlit k zajímavému a radikálnímu kroku. Jednoduše ho rozdělíte na dva. Každý tak bude mít své místo, každý bude mít svůj vlastní vchod a kýžené soukromí.

shutterstock_215909038

Jak na to? Použijte sádrokarton

Výhodou rozdělení jedné velké místnosti na dvě menší je, že samotný postup nemusí být nutně spojený s náročnými stavebními úpravami. V mnoha případech totiž stačí danou místnost jenom rozdělit pevnou přepážkou. Ta samozřejmě nemusí být nutně zděná, jelikož na trhu existují modernější a mnohem lepší materiály. O co se jedná? https://prakticky-zivot.cz/. Ten se během posledních let stal nejvyužívanějším https://www.bezvarady.eu/ vůbec. A to nejenom v oblasti interiérových stavebních úprav.

Proč místnosti rozdělit sádrokartonovou příčkou?

Jestliže váháte, rozhodně vás přesvědčí několik pozitiv, která jsou spojena právě s tím, proč využít sádrokarton jako takový. Jedná se totiž o stavební materiál, který má hned několik výhod. Mezi ty hlavní, na které nesmíme zapomenout, patří:

  • Jednoduchá dostupnost.
  • Nízká cena.
  • Široké spektrum použití.
  • Práce s ním je jednoduchá a rychlá.

Jak místnost rozdělit správně?

Čím místnost rozdělit, již víme. Pojďme se zaměřit také na celkovou praktičnost. S ohledem na to, aby se oběma potomkům ve svém vlastním pokoji žilo pohodlně. Primárně by měl mít každý z nich zhruba stejný prostor. V obou místnostech by nemělo chybět okno, stejně jako topení, které ocení v zimě. Bude nutná stavební úprava – vybourání díry pro umístění nových dveří. Stejně tak byste neměli zapomínat na to, aby u nově budované příčky byla zajištěna jistota nejenom tepelné, ale také zvukové izolace. Měla by v tomto směru plně zastoupit klasickou stěnu.

Když je příčka hotová

V tu chvíli na ni zcela určitě můžete pohlížet jako na klasickou zeď. A to třeba v tom směru, že na ní lze jednoduše pověsit třeba různé obrázky a dekorace. Stejně tak není problém ani jakýkoliv nátěr, a to jak bílý, tak barevný. Na první pohled tedy bude k nerozeznání od ostatních součástí vašeho bytu. I to jsou hlavní přednosti sádrokartonu. A tak pokud si troufáte, můžete se do práce i sami, svépomocí. Lepší je však říci někomu z vašich známých, kdo má se sádrokartonem alespoň základní zkušenosti a ví, jak s ním zacházet a zvládá všechny finální úpravy s ním spojené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *