Jak ušetřit za vodu na zahradě

Dnes je zcela běžné, že se lidé snaží ušetřit i na vodě. Zvlášť pokud zaléváme zahradu a musíme použít pitnou vodu. Já si ze svého dětství pamatuji, že jsme vodu chytali do velkých sudů. Princip je vlastně podobný, ale mnohem důmyslnější.

Jak ušetřit pitnou vodu na zahradě

Díky efektivnímu dešťovému programu je možné ušetřit až 50% pitné vody, a to už se počítá! Investice přitom není vysoká a poměrně rychle se vám vrátí zpět. Díky technologii NDA můžete vesele zalévat zahradu či umývat auto, aniž byste se obávali velké spotřeby vody. Celý systém je snadný jak na montáž, tak obsluhu.

Proč šetřit pitnou vodu?

Kvalita pitné vody se v poslední době stále snižuje, proto je nutné s ní šetřit. Pitnou vodu využívá každá domácnost, mnohdy i tam, kde se dá nahradit užitkovou. Jedná se o praní, splachování WC, úklid, mytí auta, zalévaní květin a zahrady.

Domácí automatická vodárna

Pořízením dešťového programu s automatickou vodárnou snížíte ve vaší domácnosti náklady na pitnou vodu. V balení této vaší domácí vodárny naleznete plastovou akumulační nádrž s pochozím poklopem, přítokové hrdlo a přepad, sací potrubí, výtlačné potrubí s kulovým ventilem a elektro zásuvku pro připojení vodárny.

Ukryté hezky pod zemí

Nemusíte na vaší zahradě rozmisťovat nevzhledné barely, které budou ubírat navíc plochu. Akumulační nádrže jsou umístěné pod zemí a mají objem od 2 m3 do 18 m3. Nádrže se dělí podle tvaru a objemu. Mohou být nádrže, které se umísťují nastojato nebo naležato. Velikost nádrže je závislá na ploše střechy či předpokládané spotřebě vody. V nádrži jsou již zhotoveny otvory na přítok a výtlak vody včetně havarijního přepadu v případě nadbytku vody.

V plastové nástavbové šachtě je umístěná technologie NDA, automatická vodárna, která udržuje systém pod tlakem. V případě nedostatku vody se vypne. Zařízení vyčká do doby, než začne opět pršet a dešťová voda přiteče – následně se automaticky opět sepne. Pokud se obáváte zanesení i na tohle je důmyslná domácí vodárna připravena. K systému se dá dokoupit filtr na přítok dešťové vody. Ten však není součástí vybavení a je nutné si jej koupit zvlášť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *