Jak vybrat kvalitního dodavatele plynu a správný produkt

Výběrem kvalitního dodavatele plynu můžete ušetřit nejen peníze, ale i čas při řešení případných komplikací. Na českém trhu s energiemi však působí spousty různých dodavatelů zemního plynu. Jak tedy vybrat toho správného a jaký produkt zvolit z jeho nabídky?

Svobodná volba dodavatele plynu je v České republice možná od roku 2007. Jeho správným výběrem můžete ušetřit peníze, a ještě využít výhod kvalitnějších produktů, lepších smluvních podmínek či spolehlivějšího zákaznického servisu. Předtím, než se však pustíte do jeho výběru, je dobré vědět, jaký je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem. Distributor spravuje plynárenskou distribuční soustavu a je domácnosti přidělen na základě lokality, kdežto dodavatel nakupuje plyn na burze a následně ho přeprodává vám, jako koncovým zákazníkům.

Vlastnosti spolehlivého dodavatele zemního plynu

Kvalitní dodavatel zemního plynu nabízí konkurence schopné ceny, ovšem vaši pozornost byste měli kromě financí zaměřit také na další aspekty, jako na kvalitu zákaznického servisu, férové smluvní podmínky bez skrytých poplatků či pověst společnosti a ohlasy stávajících zákazníků. Znakem profesionality je také vypracování nezávazné nabídky a pomoc při přechodu od vašeho současného dodavatele. Stabilním dodavatelem, který splňuje všechny tyto faktory je česká společnost ELIMON, která má na trhu s energiemi dlouholeté zkušenosti.

Rozdíl mezi fixní a spotovou cenou

V nabídce produktů dodavatelů zemního plynu bývá možnost volby mezi fixní a spotovou cenou. Fixní cena vám umožní během období, na které byla smlouva s dodavatelem uzavřena (obvykle 12 či 24 měsíců), platit za plyn pevnou částku, kdežto se spotovou cenou, která se dynamicky mění v čase, můžete začít šetřit okamžitě a dosáhnout mnohem větších úspor. Před výběrem vhodného produktu je tak dobré zvážit, která z těchto možností bude více odpovídat vašim požadavkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *