Jak vybrat lustr?

Co by to byl za obývací pokoj, kdyby v něm nebyl stylový a designový lustr? Avšak jak nám dáte určitě za pravdu, lustr není zdaleka záležitostí výhradně obývacích pokojů, setkáte se s ním třeba i v jiných místnostech – například jídelně či třeba na chodbách.

lustr

V některých domácnostech klasické lustry nahrazují moderní svítidla – třeba na technologii LED, avšak i nadále platí, že o lustry je vskutku obrovský zájem, jsou k dispozici v bohatém sortimentu, ze kterého si stoprocentně vyberete i vy!

Subjektivní vkus

Možná řešíte otázku, jak vybrat správný lustr? Jak postupovat? Především je zapotřebí zdůraznit, že byste se měli pokud možno řídit vlastním vkusem. Můžete si samozřejmě nechat poradit, ale finální rozhodnutí je na vás.

Jaký zvolit materiál

Vůbec nejdůležitějším zamyšlením bude, z jakých materiálů by měl být lustr, jež sháníte. Může se jednat o klasický rustikální lustr nebo kovaný lustr, dále jsou oblíbené lustry dřevěné či lustry křišťálové. Také skleněné lustry si najdou mnoho svých příznivců.

Klasické i atypické tvary

Dalším aspektem je potom tvar lustru. Lustr již dávno nepředstavuje vlnu stereotypu. Již dávno neplatí, že každý lustr si je velice podobný. V dnešní době jsou k dispozici lustry nejrůznějších tvarů. Nemusíte nutně pořizovat klasický kulovitý lustr, k dispozici jsou například i tak trochu extravagantní, nepravidelné tvary.

Pozor také na technické aspekty

K úvaze je třeba vzít i technické parametry. Máme na mysli například intenzitu osvětlení, či způsob uchycení. Důležitým faktorem je i velikost místnosti, čím větší místnost, tím bude požadavek na více světla, v mnoha případech je vhodné pořídit i více lustrů, případně hlavní lustr doplnit nějakým přídavným světelným systémem. Ideální výška lustru by měla být zhruba 180 – 200 cm, každý člen domácnosti by pod ním měl bez problémů projít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *