Jak vybrat mobilní klimatizaci do bytu

Nejpozději s příchodem prvních horkých dnů se zvyšuje zájem o větráky a klimatizace. V posledních letech si získává stále větší oblibu klimatizace mobilní, protože ji můžete použít okamžitě, bez nutnosti stavebních úprav. Navíc ji snadno převezete do místnosti, kde ji právě potřebujete.

shutterstock_140994811

Výhody mobilní klimatizace

  •  snadná instalace bez stavební činnosti
  •  použití i tam, kde nelze použít vnější jednotku (např. památkové chráněné objekty)
  •  nenáročná obsluha
  •  nižší pořizovací cena
  •  některé typy můžete použít i jako odvlhčovače vzduchu nebo k přitápění
  •  díky kolečkům snadná manipulace a možnost přemístění o jiných pokojů

Na co se zaměřit při výběru

Jako u každého domácího spotřebiče, i u mobilní klimatizace se při výběru řídíme mnoha různými aspekty. Asi nejzásadnější jsou výkon, spotřeba, poměr kvalita/cena, případně další užitečné funkce výrobku. Dále pak rozhodují vlastnosti jako je velikost, barva a celkový design.

V případě mobilní klimatizace se ještě před zakoupením musíme zaměřit i na otázku, co s kondenzátem, který vyprodukuje. Tam můžeme volit mezi odvodem do nádoby, ven nebo pomocí speciálního výparníku přeměnit zpět na plynné skupenství.

Rozhodně zvažte energetickou náročnost jednotky, k ochlazení místnosti cca 20 m2  se může hodnota příkonu pohybovat od 700 W do 1500 W, to je rozdíl několika tisíc ročně. Vždy volte klimatizaci od renomovaného prodejce, který na spotřebiči udává na štítku energetickou třídu A.

Co ještě umí mobilní klimatizace

Samozřejmě primárně umí všechny ochlazovat vzduch. Lepší typy dokážou požadovanou teplotu udržovat stabilně, mají automatické zapínání a vypínání a můžeme si u nich navolit dobu, kdy chceme, aby klimatizace fungovala. Ty nejlepší přístroje umí snížit vzdušnou vlhkost při obtížném odvětrávání a v případě potřeby naopak v místnosti přitopit. To se zvlášť hodí na jaře a na podzim, když v období mimo topnou sezónu krátkodobě spadne teplota.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *