Jak zabezpečit truhlíky, aby vám nespadly z oken?

Kdyby truhlík na někoho spadl, mohlo by z toho být velice ošklivé zranění. I pokud by se nikomu nic nestalo, na jejich zabezpečení byste rozhodně měli myslet.

Truhlíky jsou pro některé jediným spojením s přírodou. Jsou takovou malou zahrádkou v městské zástavbě plné betonu a auto. Proto byste si je měli hýčkat. A také náležitě zabezpečit, aby vám nevypadly z oken. Jak na to? S tím vám poradíme v následujících řádcích.

Háky na truhlíky

Hák na truhlík je nejčastějším pomocníkem na tomto poli. Na první pohled je téměř neviditelný, ale svoji funkci plní dokonale. Tedy v závislosti na tom, jak dobře jej připevníte. Pokud budou háky na truhlíky špatně držet na zdi, odnesou to i vaše květiny. Jedna z největších výhod těchto háků je především příjemná cena. Jedná se totiž o jednoduchý předmět, který pořídíte téměř v každém zahradnictví. Vybírat můžete z celé řady materiálů od plastů, přes kovy až po dřevo.

Špalety

Jednoduchá montáž a velké množství rozměrových i barevných variant. Tím se mohou pyšnit špalety, které kromě dobrého upevnění vašeho truhlíku nabízí i svou krásu. Jejich montáž zvládne úplně každý. Při připevňování navíc sami zjistíte, že nebudete muset poškodit fasádu. Špalety si totiž sami jednoduše přizpůsobíte podle toho, kolik vám pod oknem zbývá místa. Nejčastěji se vyrábí z nerezové oceli. Najdete ale i takové špalety, které se vyrábějí ze dřeva, plastu i dalších materiálů.

Okapnička

Stejně jako u špalety, ani tady nemusíte nic vrtat. Okapnička se nedotýká fasády, nemusíte se tedy bát jejího poškození. Na každou stranu parapetu si upevníte okapničky a do nich zasunete zábrannou tyčkou. Navíc se jedná o skvělý designový doplněk. Skvěle doplní oblíbené barevné květiny i celou řadu dalších populárních rostlin. V obchodech jsou navíc velice snadno k sehnání za vyloženě lidovou cenu. Takže nemusíte mít strach, že by okapnička zruinovala vaši peněženku.