Nákup zahradního nábytek – tipy a rady

Zahradní nábytek je nedílnou součástí každé zahrady. Problém nicméně může nastat, potřebujete-li si pořídit nový zahradní stůl, židle, křesla či lavičky. Jaká kritéria je důležité zohlednit?

VS2

Jak správně vybrat zahradní nábytek?

Sezóna zahradního nábytku je konečně tady. Pokud si ale potřebujete pořídit nové kusy, mohou s tím být spojeny některé komplikace. Níže se tedy ve zkratce podíváme na to, čemu při nákupu především věnovat pozornost.

  • Materiál. Pravdou je, že pokud se rozhodnete zbytečně nešetřit, s materiálem byste mít problém neměli. Kvalitní zahradní nábytek ze dřeva, exotického dřeva, hliníku, kovu, litiny atd. rozhodně existuje, takže v tomto ohledu byste mít problém neměli.
  • Typ. Je důležité si uvědomit, k čemu budete nábytek používat. Jde-li vám výhradně o stolování, zahradní stůl by měl mít pochopitelně správnou výšku a židle či křesla dostatečnou hloubku sedu. Pokud ale chcete zejména relaxovat, zahradní židle musí být sklopné.
  • Umístění. Samozřejmě je rozdíl, pokud je zahradní nábytek umístěn pod střechou, anebo naopak pod širým nebem. Bude-li totiž často odolávat vlivům počasí, měl by být z kvalitnějších materiálů, tedy např. z litiny, teaku či nerezu.VS3
  • Vzhled. Nelze opomenout ani estetické hledisko. Na zahradě se budou kupříkladu určitě vyjímat krásné zahradní lavičky, které jsou vhodným místem k relaxaci či ke čtení na čerstvém vzduchu, ale také nepřehlédnutelným vizuálním prvkem!
  • Pořizovací ceny. Peníze jsou pochopitelně mnohdy limitujícím faktorem. Záleží ovšem i na tom, kde nakupujete. Ušetřit můžete kupříkladu v e-shopech. Navštivte tedy internetový obchod Vetroshop.cz, kde si určitě vyberete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *