Nejčastější chyby při výběru dveří

Výměna interiérových dveří ve stávajícím bydlení nebo výběr nových dveří při vybavování novostaveb není nejjednodušší záležitostí, jak by se mohlo na první pohled zdát. Díky tomu, že se nejedná o levnou investici, měli byste v těchto případech zpozornět. Jak tvrdí výrobci a prodejci dveří, lidé často špatně vyberou a potom jsou buď nešťastní, nebo požadují výměnu. Pokud si všechno předem promyslíte, nemůže se vám to stát.

Klika jako ozdoba dveří i ochrana majetku

Pravé nebo levé otevírání dveří

Nejčastější chybou je volba špatného otevírání dveří. Víte, jak rozpoznat pravé a levé dveře? Není to nic složitého. Stačí, když se postavíte přede dveře čelem z toho pohledu, kam se budou otevírat – dveře s panty napravo jsou pravé a dveře s panty nalevo jsou dveře levé.

Správná šířka dveří

Důležité je zvolit také správnou šířku dveří. Je zapotřebí myslet na pozdější pohyb po domě nebo bytě a to nejen ten váš, ale i při případném stěhování nejrůznějších spotřebičů či nábytku. Uvádí se, že minimální šíře dveří by měla být 80 centimetrů.

Celkové sladění

Dalším důležitým faktorem je celkové sladění interiérových dveří s ostatními bytovými prvky a doplňky. Ideální tak bude, když vyberete celou sadu dveří – zároveň pořídíte dveře do více místností. Tímto způsobem si zajistíte tolik důležitou vzhledovou kompatibilitu, na kterou je kladen stále větší důraz.

Při výběru dveří buďte maximálně obezřetní, raději se několikrát zeptejte na to, co vás zajímá, než byste později litovali. Zkušený a seriózní prodejce by vám měl být vždy schopen odpovědět na veškeré vaše dotazy s touto problematikou spojené. Budete-li mít ve výše uvedených specificích jasno, ušetříte si pozdější případnou výměnu dveří nebo jakékoliv jiné komplikace. Vzhledem k tomu, že se nejedná o nejlevnější záležitost, zde platí staré přísloví „Dvakrát měř a jednou řež“!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *