Obývák podle feng shui

Feng shui je staré čínské umění udržet v rovnováze vzduch a vodu. Oba tyto elementy, pokud jsou v rovnováze, lidem pomáhají. Umí ale člověka i potrápit, proto je podle Číňanů důležité mít feng (vítr) a shui (voda) v harmonii a neblokovat doma proudění energie čchi.

shutterstock_95551456

Obývací pokoj jako místo příležitostí

V této místnosti se spojuje několik aspektů, například vztahy a kariéra, ale je to také místo, kde přijímáte návštěvy. Ať už je to soused, přítel nebo úplně cizí osoba, zařízení obýváku v něm vzbuzuje nějaké pocity. Pro filozofii feng shui je důležité, aby se každý host u vás cítil bezpečně, proto jsou pro správné zařízení této místnosti určitá pravidla.

Sedací souprava otočená ke dveřím

Z každého sedátka v pokoji by mělo být vidět na dveře, aniž byste se museli otáčet. Rozhodně by nikdo neměl sedět zády ke dveřím. Samotná sedátka by měla být rozestavena v kruhu nebo osmiúhelníku. I ostatní nábytek by měl být rozestaven spíš kruhovitě, není dobré mít ho naražený až na zdi.

Centrem obýváku je krb

Jeho nejlepší umístění je v rohu, tak nejlépe proudí energie čchi. Krb symbolizuje pohyb a pohyb napomáhá toku čchi. Podle krbu pak rozmístíme zbytek nábytku. Je důležité, aby v pokoji byla atmosféra podněcující příjemnou konverzaci, a lidé by se měli cítit pohodlně.

Světlo a zrcadla

V obýváku by neměla být tmavá zákoutí, prosvětlíme je zrcadly, lampami a rostlinami. Zrcadlo je velmi důležitý element ve feng shui. Jednak podporuje světlo v místnosti, pomáhá odstranit tmavá místa a opticky ji zvětší, pokud zrcadlo pověsíme na správné místo, vidíme v jeho odrazu na dveře. Nikdy ho ale nezavěšujte přímo proti dveřím, to byste odrazili čchi zpět na chodbu.

Zdraví do domu

Symbolem zdraví v místnosti je stůl, proto je důležité udržovat ho čistý a upravený. Jeho vliv umocníme živými květy postavenými na něj. Na stěny si pověste přívětivé obrázky a fotografie odrážející šťastné chvíle vašeho života. Vaše nálada bude vždy o něco šťastnější, když do pokoje vejdete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *