Okna pro pasivní domy

Pasivní domy zažívají v posledních letech obrovský boom. Aby také ne, vždyť se jedná o moderní bydlení, které se vyznačuje nejen líbivým stylem, ale také výraznou úsporou financí ve spojení s energiemi. Toužíte-li po komfortu v bydlení, jsou pasivní domy tipem minimálně na zamyšlenou. Pasivní domy se skládají z mnohých specifických prvků, všechny jsou beze zbytku velice důležité, protože pouze jejich společná kvalita může vytvořit fungující komplex. Tak například okna, která jsou určena pro pasivní domy.

Okna pro pasivní dům
Okna pro pasivní dům

Minimalizace tepelných ztrát

Je nutné si uvědomit, že okna pro pasivní domy se značně odlišují od standardních oken. Jsou na ně kladeny zvýšené požadavky co do tepelných úniků. Musí být velice těsné, aby jimi nepronikalo teplo v letních měsících z venku a v zimním období potom neunikalo obráceně ven – jedině tak může koncept pasivních domů beze zbytku fungovat, samozřejmě, že i za přičinění dalších specifických prvků, například speciální základové desky nebo zateplené střechy.

Okna pro pasivní domy se vyrábí z nejrůznějších materiálů. Standardně se jedná obvykle o plast nebo dřevo. Ne všichni výrobci však vyrábí kvalitní okna pro pasivní domy. Přece jen však na trhu najdeme spoustu těch, u kterých je nákup jistotou spokojenosti.

Okna součástí ucelené realizace

Okna pro pasivní domy se musí vybírat s přihlédnutím na ostatní parametry nízkoenergetických domů. Je zapotřebí, aby celý projekt realizovala společnost, jež se v dané problematice vyzná, má dostatek zkušeností a materiálního i technického vybavení.

Pro pasivní domy se nejvíce hodí tříkomorová okna. Jedná se o produkty, které jsou pravda cenově o něco dražší, avšak se vyznačují vlastnostmi, které klasická okna velice často postrádají.

I k oknům pro pasivní domy je samozřejmě k dispozici celá paleta příslušenství a doplňků – jde například o stínící techniku nebo sítě proti hmyzu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *