Péče o květiny: Zn. bez chemie!

Péče o květiny nemusí být nutně jen chemického rázu. Přemýšlíte-li nad vhodným, šetrným a zároveň i dostačujícím způsobem, jak vaše rostliny podpořit, aby vám na zahradě dělaly parádu, nenechte si ujít následující řádky, které vám prozradí, jak květinám pomoci i bez nutnosti použití chemie. V hlavní roli dnešního článku jsou zbytky. Ano, čtete správně a pokud se na slovíčko „zbytky“ díváte s opovržením, věřte že na konci dnešního článku změníte názor. Budete mile překvapeni, že maličkosti, které běžně vyhovujete, můžete hravě využít. Šetrná péče o květiny – kdo se nechá inspirovat? 

shutterstock_94657999

Slupky od banánu

Na banánu si čas od času s chutí smlsne každý. Ještě než však zbylé slupky vyhodíte, zamyslete se, zda je nelze nějak využít. Banánové slupky dodají vašim rostlinám celou řadu potřebných život a k tomu všemu je ještě ochrání před otravnými mšicemi. Nakrájejte proto slupky od banánku na malé kousky a posypejte jimi záhon. 

Kávová péče o květiny

Pijete rádi kafe, ale bez rozmyslu se zbylého lógru zbavujete? Pak s tím přestaňte a to hodně rychle! I obyčejný lógr, který drtivá většina lidí bezmyšlenkovitě likviduje, dokáže rostlinám hodně pomoci. Jedná se o přírodní hnojivo, které má oproti tomu chemickému jednu podstatnou výhodu: rostliny jím v žádném případě nepředávkujete. 

Koření, kterému již odzvonilo

Koření je nedocenitelný pomocník nejen v kuchyni, ale i na zahradě. I v tomto případě pro vás máme šikovný tip: péče o květiny s prošlým kořením, které je přece škoda vyhodit! Kupříkladu skořice nebo chilli vaše rostliny hravě ochrání před škůdci – a to od mravenců až po králíky. Naopak tymián či rozmarýn představují skvělé insekticidy, které stačí smíchat s vodou a květiny postříkat – zbavíte se slimáků. 

Skořápky od vajíček

Že se skořápky od vajec dávají leda tak slepicím? Ale kde že, nyní je budete dopřávat i vašim rostlinám, neboť pro ně představují skvělý zdroj vápníku. Rozdrťte je na malé kousky a posypejte jimi záhony.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *