Pěstování pokojových rostlin – Květiny dodají bytu šmrnc

Kytky nejsou pouze ozdobou zahrad a venkovních prostor. Bydlení bez květin působí holým a smutným dojmem. Květiny přeci jen dodávají našemu bytu patřičný šmrnc a vnášejí život. Nejsou sice tak ceněné, jako rostliny, které umí léčit, ale je omyl se domnívat, že květiny na člověka nepůsobí blahodárně. Je několikrát vědecky podloženo, že kytky filtrují škodliviny a zvlhčují i zlepšují ovzduší v bytě.Pěstování pokojových rostlin

Pokojové rostliny pro začátečníky

Avšak ne každý je rozený pěstitel, proto existují takové druhy pokojových rostlin, které nepotřebují náročnou péči. Mnoho lidí, kteří nemají čas listovat encyklopediemi ohledně pěstitelských nároků, dává přednost sukulentům, kaktusům nebo živým kamenům, které jsou jednak krásné a přitom nepotřebují pravidelnou závlahu. Výborně oživí a ozdobí okenní parapet, květinovou stěnu či nějaký kus nábytku. Do větších prostor, kde nechybí dostatek světla, jsou ideálními rostlinami fikusy a různé typy palmiček, což vám ostatně poradí i přímo v prodejně.

Kytky vnesou radost do života

Radost vám může udělat i jedovatá diefenbachie či monstera, což je rostlina s opravdu impozantními kožovitě lesklými a perforovanými listy. Obě jmenované rostlinky snesou prach, dusno i přelití. Mezi pověstné a odolné patří i tchýni jazyk. Ne každý si může dovolit pěstovat exotické rostliny, ale to neznamená, že se nemohou pokojové rostliny stát součástí vašeho obydlí. Mnoho květin patří mezi úžasnou dekoraci už jen svým listem a splní účel stejně, jako bohatě kvetoucí rostliny. V případě, že si přesto s pěstováním rostlin moc nevěříte, můžete vyzkoušet ozdobit svá okna umělými květinami. Některé včetně palem jsou od těch pravých k nerozeznání. Každý byt i dům získá zcela jiný nádech a rozjaří celý interiér.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *