Plynový gril vs. gril na dřevěné uhlí – který preferujete?

Sezóna grilování je v plném proudu a jen málokdo odolal pokušení rozpálit gril a připravit pro své blízké příjemné posezení na terase nebo na zahrádce s tácem grilovaných dobrot. Grilování s přáteli patří mezi nejlepší letní společenské akce. Každý se chceme tak trochu blýsknout svou tajnou marinádou a svým nepřekonatelným uměním připravit ty nejúžasnější šťavnaté steaky.

shutterstock_271843103

Aby se nám povedly, potřebujeme dobrý gril. Jaký používáte vy? Dáváte přednost osvědčenému dřevěnému uhlí nebo jste přešli na plynový?

Co umí plynový gril

První, co na plynovém grilu potěší, je zapálení na jedno zmáčknutí tlačítka. Navíc se teplo udržuje a cirkuluje pod nerezovým poklopem, tím se povrch masa rychle zatáhne a zůstane šťavnaté. Také se potraviny rovnoměrně propečou.

Gurmáni ocení Aromaz systém u některých modelů plynových grilů. Díky miskám, do nichž můžete vylít víno, pivo nebo vodu s bylinkami, vzniká pod poklopem aromatická pára, která dodá všemu, co se zrovna připravuje na grilu, výraznou vůni a chuť.

Dřevěné uhlí – voňavá klasika

Pokud vám nevadí, že si gril musíte rozpálit s předstihem, je grilování nad žhavým dřevěným uhlím stále vyhledávané. Svou roli hraje také mnohem nižší pořizovací cena grilu.

Vůně pokrmů připravených na uhlí je specifická a nezaměnitelná, jen si musíte hlídat, aby vám neodkapával tuk do žhavých uhlíků a nepřepaloval se, tím by vznikaly látky zdraví škodlivé. To se ovšem dá ošetřit grilováním tučnějšího masa na misce.

Také tyto grily už jsou k dispozici s poklopem, pod nímž se jídlo rovnoměrně opéká. Dnešní grily jsou vybavené systémem QuickStart a Quickstep, takže rozpalování grilu zabere méně času a uhasit ho lze také rychle – smetením žhavých uhlíků do nádobky s vodou ve spodní části komína.

Který gril preferujete vy? Plynový nebo na dřevěné uhlí? Asi je to jedno. Na grilování je důležité hlavně to, že se sejdou přátelé, aby strávili nezapomenutelné společné chvíle. To perfektní šťavnaté masíčko je jen bonus.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *