Podzimní péče o trávník

Jestliže jste to doposud neudělali, vězte, že je nejvyšší čas postarat s o trávník, aby bez úhony přečkal zimu. Správně připravený trávník má mnohem lepší šanci.

shutterstock_79158253

Bez vzduchu nepřežije

Listí ze stromů už opadalo, na trávníku by po něm už nemělo být památky. Pokud ještě nějaké přece jen na trávník zavál vítr, znovu ho pečlivě shrabejte. Také zplstnatělé zbytky posekané trávy byste měli pečlivě odstranit, na to jsou dobré vertikulační hrábě. Ty nejen, že vás zbaví zbytku posekané trávy, případně i mechu, navíc trávník dostatečně provzdušní.

Jestliže máte větší travní plochy, je lepší investovat do motorového vertikulátoru – prořeže vrchní vrstvu trávníku, provzdušní a ušetří vám hodně času.

Poslední sekání by mělo být těsně před napadnutím sněhu, jenže to se těžko odhadne. Od poloviny listopadu už ale není nutné trávník sekat.

Výsadba nového trávníku

Září a teplá část října je vhodná doba pro nový trávník. Sejeme ho na vyčištěnou plochu zbavenou plevele, dostatečně přihnojenou. Semeno travního porostu je dobré zapravit do půdu válcem a bohatě zalít. Do zimy má trávník čas zakořenit a zesílit natolik, aby zimu přečkal.

Jestli jste výsev na podzim nestihli, počkejte s tím už do jara. Trávník zasazený později by neměl dost času na zimní přípravu.

O vláhu si starost dělat nemusíte, ale trávník na zimu dostatečně vyživte

Před zazimováním trávníku je nutné ho dostatečně přihnojit. Nejlépe je použít hnojivo s vyšším obsahem draslíku, ten zvýší odolnost trávníku proti mrazu i nemocem, lépe zvládne sucho a na jaře vyroste o poznání silnější. Můžete trávník posypat slabou vrstvou kompostu, musí být ale kvalitní a dostatečně vyzrálý.

Následně ho  bohatě zalijte, aby se hnojivo dostalo až ke kořenům a nezůstávalo na stéblech. Předejdete také případnému vypálení míst, kdyby se hnojivo neaplikovalo rovnoměrně. Zaléváme i v případě hnojení kompostem, živiny se ke kořenům dostanou rychleji a tráva se stihne lépe připravit na zimu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *