Zahradní nábytek z přírodních materiálů – proč mu dát šanci?

Zahradní nábytek z přírodních materiálů se může pyšnit celou řadou pozitivních vlastností. Mezi jeho největší přednosti patří bezesporu přirozený vzhled a poměrně vysoká odolnost, kterou jistě oceníte. Nejenže jej můžete nechat s klidným srdcem vystavený na sluníčku, ale zároveň mu neublíží ani zimní sezona strávená ve vaší zimní zahradě. Hlavním hrdinou dnešního článku je zahradní nábytek z ratanu, což je odolný, pružný a krásný materiál získávaný z lián palmy rostoucí v tropických pralesích Indonésie a Filipín. V současné době se jedná o jeden z nejoblíbenějších druhů zahradního nábytku vůbec. Chcete znát všechny důvody, proč byste mu měli dát šanci?

shutterstock_276708707

Zahradní nábytek z přírodních materiálů se stane chloubou vašeho pozemku

Ratanový nábytek je lehký, snadno přenositelný a odolný vůči dešti i slunečním paprskům. Seznam těchto vlastností z něho dělá ideálního kandidáta pro umístění na zahradách či terasách, kde bude vystaven přímým přírodním vlivům. Pokud chcete něco skutečně odolného, co se nebudete muset bát nechat přes noc venku, vsaďte na neloupaný ratan s tenkou slupkou, který je mnohem odolnější nežli ratan upravený a loupaný.

Hodí se i domů. Nevěříte?

Dojde-li řeč na ratanový nábytek, většina lidí si jej spojí se zahradou. Je sice pravda, že právě zde jej především v letní sezoně objevíte nejčastěji, ovšem stejně tak se může vyskytovat i kdekoli v interiéru, kde bude dělat stejnou parádu. Zahradní nábytek z přírodních materiálů najde své čestné místo i v kuchyni nebo obýváku, přes zimní sezonu jej můžete – jak již bylo řečeno – umístit do zimní zahrady, kde vám bude skvěle sloužit.

Proutí české výroby – častá záměna s ratanem

Ratanový nábytek je často mylně zaměňován s běžným vrbovým proutím. I z tohoto materiálu se vyrábí celá řada krásných křesel a stolků, jež mohou zdobit u vás doma i na zahradě. Nejčastěji se ale z vrbového proutí vyrábí věšáky, poličky, rámy zrcadel, ošatky nebo košíky. Co se ceny týče, je vrbové proutí dostupnější a po vzhledové stránce prakticky nepoznáte rozdíl.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *