Projektování technického zařízení budov: který program zvolit?

Pokud už máte licenci na velký AutoCAD, jeho menšího bratra AutoCAD LT nebo na GstarCAD Professional či GstarCAD Standard, budete k nim potřebovat ještě nástavbu. Speciálně pro projektování technického zařízení budov. Zvolte parametrickou aplikaci CADprofi HVAC & Piping. Pomůže vám, pokud budete řešit oblasti vytápění, ventilace, klimatizace, potrubí a všeho, co si daná budova bude vyžadovat.

(H2): Co obsahuje nadstavba HVAC & Piping?

Na úvod je třeba upozornit, že tento program je doplňkovou aplikací, ne samostatným produktem. Na to, aby jste s ním mohli pracovat, potřebujete nejprve již zmíněné CAD programy nebo některý AutoCAD (pro použití s AutocADem LT je nevyhnutelnou součástí také modul ManuSoft LTX™).

Najdete zde knihovny objektů, které umožňují návrh zařízení jakéhokoliv typu: HVAC (vytápění, ventilace, klimatizace), potrubí, plynu, zdravotní a požární bezpečnostní techniky, chladící instalace….

Funkce navrhování plánů a diagramů , společné s izometrickými pohledy, umožňují použít jediné softwarové řešení při navrhování komplexních projektů. Rychlé konstruování zabezpečení symboly  a objekty One-Click technologie. Pokud projekt vyžaduje, aby měl váš program na technické kreslení více specializovaných profesí (Architectural, Electrical, Mechanical), dají se objednat také formou výhodného balíčku, kdy budete mít všechny 3+ HVAC & Piping).

(H3): Benefity nástavby HVAC & Piping

  • Ulehčení kreslení plánů, řezů, diagramů a izometrických pohledů,
  • automatická kresba potrubí a vzduchotechniky,
  • automatické spojení kanálů a potrubí,
  • výpočet délky vodičů a povrchu ve vzduchových vedeních,
  • automatický průvodce číslováním, automatické generování kusníků materiálů a vizuálních symbolů legendy,
  • manažer vlastního uživatelského obsahu (bloky, kreslení rámečků, symbolů),
  • knihovna zařízení od předních výrobců mnohých průmyslových odvětví,
  • metrické i britské jednotky,
  • online aktualizace.

(H4): Jak na to?

Nevíte, jak s nadstavbami pracovat? Potřebujete se nejprve trošku zaučit? Shlédněte instruktážní videa, která zobrazují možnosti efektivního vytváření projektů pomocí CADprofi. Přístup k nim je neomezený a vy se díky manuálům posunete při práci na projektování budovy o něco dále.