Řešíte vytápění? 3 tipy, se kterými chybu neuděláte

Bez tepla se v interiéru jenom těžko obejdete. Nejenom během zimy, ale třeba i v chladnějších dnech v období jara a podzimu. Jelikož možností je hned několik, volí mnoho lidí jednu z těchto tří variant:

  • Vytápění plynem.
  • Vytápění elektřinou.
  • Vytápění tuhými palivy.

Ani jedno řešení však není z hlediska efektivity a celkové úspornosti tím nejlepším, na které můžete vsadit. My doporučujeme kvalitní telená čerpadla. Z jakého důvodu? Jedná se totiž o řešení, které je maximálně úsporné. Funguje totiž na principu využití bezplatné okolní energie, která je s minimem spotřeby té elektrické proměněna na tolik potřebné teplo, kterým můžete vytápět, ale třeba i ohřívat vodu.

screen-wolfcr-cz

Podlahové vytápění nezklame nikoho

Je vám od vaší podlahy neustále zima? O důvod více toto řešení zvolit. Rozhodně se ale nejedná o jediný důvod, proč se pro něho rozhodnout. Jsou i jiné přednosti, jako například rovnoměrné vytápění celé místnosti. I díky tomu je podlahové vytápění s trubkami Gabotherm® využíváno. Také nezapomeňme na fakt, že teplota vody v celém systému může být výrazně nižší, než v radiátorech. A to se podepíše na celkové úspoře, a to ať už vytápíte právě tepelným čerpadlem, nebo jiným způsobem. Pozitivem je i možnost instalace pod různé typy podlah.

Jak na efektivní ohřev vody?

Když se o vytápění mluví, velmi často se dotkneme také oblasti ohřevu vody. Ten může být realizován zároveň, přičemž následně je teplá voda udržována v dobře izolovaném zásobníku. Ne vždy ale může být toto řešení jediné správné. Existují i samostatné, tedy stacionární ohřívače vody. Jejich výhodou je vysoký výkon, nízká spotřeba a jistota toho, že vodu dokážou udržet delší dobu teplou. Samozřejmostí jsou i různé možnosti kapacit, díky kterým je dané řešení využitelné v malém bytě, stejně jako v mnohem větším, několika-generačním rodinném domě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *