Jak se správně starat o koženou sedačku

Kožená sedací souprava patří mezi nadčasové zařízení interiéru, navozuje atmosféru elegance a luxusu. Při správné péči může vydržet mnoho let i v případě, že máte doma malé děti. Jak se o ni tedy správně postarat, abyste se z ní mohli těšit co nejdéle?

shutterstock_304351448

Správná vzdálenost od tepelného zdroje

Ještě než si koženou sedačku pořídíte, vyberte jí v místnosti správné místo, podle toho pak budete vybírat rozměry. Nábytek potažený kůží nesnese dlouhodobě přímé sluneční světlo a nesmí stát blízko tepelných zdrojů. I v případě, že si plánujete romantické večerní posezení u krbu, dbejte na to, aby sedačka byla nejméně 50 cm od něj.

Také teplota a vlhkost vzduch v pokoji ovlivňuje vzhled sedačky, vhodné hodnoty jsou mezi 10 – 25° C a 50 – 75 % vlhkost vzduchu. Váš kožený nábytek ocení větrání ve vlhkých dnech.

Pravidelná údržba

Nejméně jednou týdně vysavačem nebo navlhčeným hadříkem zbavte sedací soupravu prachu, 2 – 4 krát ročně proveďte kompletní vyčištění a konzervaci. Používejte jen prostředky určené na kůži, univerzálním čističům se raději vyhněte. I takový přípravek nejdříve vyzkoušejte na kousku kůže v místě, které není vidět (například na straně, co bývá přiražena ke zdi).

Užitečné tipy, díky nimž sedačka vydrží dlouho hezká

Pokud máte své oblíbené místo k sezení, může se stát, že se oproti zbytku sedačky rychleji prosedí. Je dobré užívat střídavě všechna místa na sezení, nebo jestli je to možné, pravidelně sedáky vyměňujte.

Na kůži nikdy nepokládejte časopisy a noviny, tiskařská barva by se mohla dostat do kůže a trvale ji poškodit.

Jestliže kůži na sedačce budete pravidelně impregnovat a ošetřovat přípravky na promaštění a změkčení, nejen že udržíte déle její pěkný vzhled a životnost, zároveň docílíte toho, že se bude méně špinit. Na spoustu nečistot pak stačí jen vlhký hadřík.

Pokud objevíte na kůži drobnou oděrku, pomůže přetřít ji olejem nebo mastným krémem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *