Svěží trávník ve 3 krocích

Svěží trávník je chloubou každé zahrady. Samozřejmě jen v případě, kdy je něj správně pečováno, jinak se ze zahrady stává džungle a z pěstěného trávníku ráj všech zvířecích potvůrek. S přicházejícím létem se mnoho zahrádkářů i pečlivých detailistů dětí parných dní, ostrých slunečních paprsků a vysokých teplot, které trávníkům příliš nesvědčí. Věřte nebo ne, ale svěží trávník může laskat vaše smysly i v horkém létě! Stačí znát ty správná pravidla, díky kterým se bude váš trávník vesele zelenat, bude pastvou pro vaše oči a důvodem k závisti vašich sousedů i kolemjdoucích. Chcete-li mít za domem svěží trávník, rozhodně čtěte dál!

shutterstock_109311986

Krok č. 1: Zalévání

V létě, zvláště je-li horké, potřebují kořínky trávníku vláhu z hloubky – a to klidně až 2 cm. Zalijete-li trávník jen na povrchu, voda se z něho velice rychle vypaří, což pro svěží trávník není ta nejlepší zpráva. Proto je velice důležité zalévat klidně i méně, leč o to vydatněji, aby si kořínky mohly brát vláhu z hloubky, kde se vytvoří tzv. vodní zásoby. Zároveň platí, že byste trávník neměli zalévat v těch největších parnech, tedy kolem poledne, kdy sluníčko nejvíce pálí. Se zalévání proto počkejte do pozdního odpoledne, nebo to sfoukněte ráno.

Krok č. 2: Sekání

Kdo chce svěží trávník, musí svou pozornost věnovat i správnému sekání. Obecně je to tak, že se výška sečení v letních měsících značně zvýší, což znamená, že byste stébla trávy neměli zkracovat jako obvykle, ale naopak nechat délku minimálně o 3-4 cm vyšší. Zajímá vás proč? Jedině tak umožníte trávě dostatečný průběh fotosyntézy, díky čemuž získáte svěží trávník s krásně zelenými odstíny.

Krok č. 3: Mulčování

V létě je doporučováno maximálně využívat mulčování, které je pro svěží trávník užitečné a více než účinné. Jak na to? Posekanou a několikrát přesekanou trávu,která je rozdrcená, nechte na trávníku a snažte se jí pečlivě rozhrnout po celé ploše trávníku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *