Tipy pro stylové a praktické bydlení

Chcete si zvelebit byt nebo domek a přemýšlíte, jak na to? Přinášíme pár tipů, které Vám mohou být nápomocné na cestě za dokonale stylovým a praktickým bydlením!

Každá rekonstrukce stojí vždy mnoho úsilí a jsou za ní hodiny zařizování a práce ohledně plánování změn, které se budou provádět. Když už se rekonstruuje, mělo by to být v souladu jak s praktičností, tak i s tím, abyste se v daném prostředí cítili dobře a bylo Vám sympatické. Možností, jak rekonstrukci zařídit, a co přesně si do bytu pořídit, je spousta. V tomto článku Vám přiblížíme pár z nich.

Snadné vytápění

Pokud přemýšlíte jaké vytápění je vhodné vybrat do rodinného domku, nejprve si zjistěte jeho veškeré energetické vlastnosti a na jejich základě vybírejte vhodný druh vytápění. Například pokud jste uvažovali nad plynovým topením, je nezbytné, aby v dané oblasti byly vybudovány plynové rozvody a tak podobně. 

Ve volbě mezi různými druhy topení je skvělým adeptem tepelné čerpadlo. K velkým výhodám těchto zařízení patří rozhodně nízké provozní náklady, díky kterým lze na vytápění každoročně ušetřit nemalé částky. Další nespornou výhodou je například to, že tato čerpadla jsou bezobsluhová, což znamená, že na nich stačí po instalaci pouze nastavit požadovanou teplotu a o zbytek už se postarají samy. Nečeká Vás tedy žádné přikládání, jako tomu je u topení tuhými palivy. Kromě toho jsou tepelná čerpadla šetrnější k životnímu prostředí než jiné druhy vytápění. Díky jejich využívání se snižuje celkové množství vyprodukovaných škodlivin a skleníkových plynů. Vždy je třeba dbát na výběr kvalitního zařízení, protože se jedná o důležitou investici do Vašeho bydlení. Výběr nekvalitního čerpadla představuje riziko zvýšení celkových nákladů na topení.

Stylové obklady

Co se týče obkladů, stále více populární jsou obklady cihlové, které díky svému vzhledu budí dojem cihlové zdi. Začleněním tohoto designu do svého interiéru či exteriéru můžete docílit jedinečného a elegantního vzhledu. Jednou z možností, jak tohoto vzhledu docílit, je pomocí využití obkladové pásky

Cihlové pásky se využívají na obkládání interiérů, krbů, plotů nebo třeba fasád rodinných domů, kdy se nalepí na její zateplovací systém. Cihlová fasáda je velmi oblíbenou volbou z toho důvodu, že je bezúdržbová, odolná vůči vnějším vlivům a nemění svou barvu. 

K obkladovým páskům se vyrábí taktéž pásky rohové, které právě díky kombinaci s rovnými páskami vytváří vzhled pravé cihlové fasády. Tyto obklady jsou vhodné i pro dřevostavby. Pokud se budeme bavit o materiálu, ze kterého jsou obklady vyrobeny, můžeme Vás ujistit, že je kladen důraz na to, aby materiály byly naprosto zdravotně nezávadné, neuvolňovaly žádné nežádoucí látky, ani prach, a byly tak zcela bezpečné pro využití i ve vnitřních prostorách. Velmi často se obklady vyrábí z recyklovaných materiálů bez použití nežádoucí chemie, což zajisté ocení lidé, kteří se snaží žít v souladu s ekologickými pravidly.

Likvidace odpadu

Každá domácnost vyprodukuje za den určité množství odpadu, a proto je nutné zajistit si nádobu, do které bude možné tento odpad vložit a nechat ho tak efektivně zlikvidovat. Co se týče tříděného odpadu, který patří do kontejnerů rozdělených dle barev, vyhazují se do nich pouze odpadky z určitých materiálů. Zbytek se hází do směsného odpadu. Množství vyprodukovaných odpadků se v každé domácnosti liší dle počtu jejích členů. Zde je naprosto zřejmá přímá úměrnost, tedy čím více lidí, tím více odpadu. 

Důležité je proto vybrat si velikostně ideální kontejner či popelnici na směsný odpad a k tomu také popelnice na tříděný odpad. Díky nim bude třídění efektivnější a snadnější, za což Vám bude příroda rozhodně vděčná. Je možné vybrat si ze 2 druhů popelnic, tedy plastových nebo plechových. Rozlišit je můžeme ještě dle typu odpadu, kdy například popelnice na bioodpad mají speciálně zavedené odvětrávací otvory pro redukci zápachu a jsou vybaveny mřížkou pro oddělení tekutých zbytků.