Změna dodavatele energií není nic složitého

Plánujete změnit svého dodavatele energií, ale neustále tento krok odkládáte, protože nemáte rádi složitá administrativní vyřizování? Nebojte se, je to jednodušší, než si myslíte.

Smlouva na dobu určitou nebo neurčitou

K tomu, abyste změnili dodavatele plynu nebo elektřiny, je zapotřebí nejprve dohledat smlouvu se svým stávajícím dodavatelem a zjistit, k čemu vás váže a které povinnosti vám z ní plynou. Případně se také podívejte, kdy končí účinnost aktuálně platné smlouvy. Existují dva typy smluv. Smlouva na dobu neurčitou a na dobu určitou. Smlouva na dobu neurčitou je o něco jednodušší v tom, že stačí podat její výpověď a vyčkat na ukončení výpovědní doby.

Od smlouvy můžete do 14 dnů odstoupit

Smlouva na dobu určitou ovšem může jistou komplikaci přinést. Zjistěte si, do kdy je smlouva platná a kdy a kam je nutné poslat výpověď. Možná vás neminou ani sankce za předčasné ukončení smlouvy. Někdy se také stává, že uzavřete novou smlouvu, ale přitom máte stále v platnosti tu původní. V tom případě buď můžete od nové smlouvy odstoupit (byla-li sjednána po telefonu nebo v rámci podomního prodeje) do 14 dnů od jejího uzavření, anebo se lze odvolat na energetický zákon, podle něhož lze odstoupit dokonce do 15. dne po zahájení dodávky elektřiny či plynu.

Hledejte podle recenzí anebo se spolehněte na léty prověřenou firmu

A jak nového dodavatele najít? Třeba tak, že si do internetového vyhledávače zadáte např. `dodavatel elektřiny Ústí nad Labem` či `poskytovatel elektřiny Ústí nad Labem`. Samozřejmě Ústí můžete vyměnit za kterékoliv jiné město. Na internetu si pak najdete vhodného dodavatele, třeba podle recenzí od stávajících zákazníků.

Případně se rovnou obraťte na společnost Elimon, která za vás může změnu dodavatele vyřídit. Stejně tak pro vás zajistí nové připojení energií. Na českém trhu funguje již od roku 2004, proto se nemusíte bát, že byste naletěli podvodníkům. Elimon dodržuje Etický kodex obchodníka, na jehož základě se ostře vyhrazuje proti podomním prodejcům a dalším nátlakovým taktikám prodeje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *