Betonové žumpy jsou stále osvědčeným řešením tam, kde není kanalizace

Kdo se rozhodne bydlet ve větším městě, ten se jednoduše napojí na místní kanalizaci a problém s odpadní vodou je vyřešen. O něco složitější to mají lidé, kteří se rozhodnout bydlet na odlehlých místech, nebo ve skutečně malých obcích. Zde není nic výjimečného, že daná oblast stále nemá zavedenou kanalizaci. A jelikož odpadní vodu nelze jenom tak pouštět do přírody, je nutné najít odpovídající řešení. Jedním z nich je certifikovaná betonová žumpa. Volba, která byla osvědčenou cestou v minulosti a je velmi oblíbená i nyní. Podívejme se na tuto možnost blíže. Může se hodit i vám.

Betonová žumpa
Betonová žumpa

Jak betonová žumpa funguje?

To je rozhodně první věc, kterou je třeba znát. Pamatujte, že betonová žumpa je v podstatě hermeticky uzavřená nádoba, do které míří veškerá odpadní voda z vašeho domu, nebo jiného objektu. Odtud daná odpadní voda nikam neodtéká, a tak se žumpa postupem času naplní. Právě v tuto chvíli je třeba objednat vyvezení, a to klasickým fekálním vozem. V místech, kde není kanalizace, je tato služba bez problémů dostupná. Odpadní voda se z žumpy odčerpá a celý princip se opakuje. Není proto nutné řešit nic jiného, než hlídání aktuální hladiny odpadní vody.

Jak betonová žumpa vypadá?

Princip jsme zmínili a nyní se podívejme i na to, jak toto řešení konkrétně vypadá. Jde o hermeticky uzavřenou nádobu, a to pravoúhlého tvaru. Ta je pro zachování kvalitativních vlastností doplněna i nátěrem z asfaltu, který prodlouží její životnost. Taková nádoba je následně usazena v zemi a je na ní napojen odvod odpadních vod z objektu, který má sloužit. Jde tedy o nádobu různých velikostí, které se volí s ohledem na to, kolik lidí bude žít v objektu, u kterého má být umístěna.

Výhod je celá řada

Důvodem, proč lidé toto řešení stále volí, jsou četná pozitiva. To první se týká hlavně celkové odolnosti a také dlouhé životnosti. Betonové provedení tak lze považovat za kvalitní žumpy, díky čemuž se jedná o osvědčenou dlouhodobou volbu. Tím ale pozitiva stále nekončí, jelikož mezi další musíme zařadit třeba:

  • příznivá pořizovací cena,
  • jednoduchá instalace,
  • široký výběr velikostních variant.

Kde lze žumpu využít?

Už jsme lehce nastínili, že osvědčenou a oblíbenou volbou je použití u rodinných domů. Není to ale možnost jediná, jelikož stejně tak ji lze využít třeba u vašich rekreačních objektů. Tedy například chat, nebo chalup. Opomíjet nelze ani využití i různých jiných objektů, kam mohou patřit třeba zemědělská, nebo i jiná družstva. Záleží pouze na její velikosti. I toto jasně ukazuje, proč se stále jedná o osvědčenou volbu, kterou mnoho lidí, ale i podnikatelů pochopitelně aktivně poptává. A to pokud ji porovnáme s jinými možnostmi, jako jsou moderní čističky odpadních vod, nebo také klasické septiky.

Jimko.cz
info@jimko.cz
+420 606 809 838

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *