Dřevěné a vinylové podlahy: Sázka na design a kvalitu

Uvažujete o realizaci nové podlahy? Pokud se podíváte na tu stávající, která je hodně ošoupaná a vzhledově nehezká, nastal nejvyšší čas. Jinak se samozřejmě nové podlahy pokládají také do novostaveb. Výběr je dnes doslova obrovský. Naším tipem jsou podlahy dřevěné a vinylové. Obojí se vyznačují specifickými vlastnostmi. My se na ně zaměříme mnohem podrobněji v tomto článku a doporučíme také spolehlivou firmu, jež se nákupem a realizací podlah zabývá.

Dřevěné podlahy jako přírodní elegantní řešení

Jestliže tíhnete k ryze přírodním materiálům, vsaďte na dřevěné plovoucí podlahy. Právě ony se vyznačují přirozenou elegancí. Dřevo ještě stále voní lesem, je maximálně pevné a příjemné na došlap. Navíc se vyznačuje nabídkou takřka nepřeberného množství nejrůznějších zajímavých dekorů. A když vám dřevěná podlaha po určité době zajde? Není problém ji renovovat tak, že bude vypadat úplně jako nová. I tak je ale životnost dřevěných podlah úctyhodná.

Vynikající jsou i vinylové podlahy

Jestliže byste raději jiný, dnes zřejmě nejmodernější podlahový materiál, vaši volbu bude představovat vinyl. Jedná se o látku, která se vyznačuje vynikajícími vlastnostmi. Vinylové podlahy jsou pevné, designově povedené a také dokážou snést až abnormální zátěž. Hodí se do prostor s vysokou frekvencí pohybu lidí stejně tak jako do domácnosti. Pokládka vinylových dílců navíc není nijak náročná. Odborníci si s ní poradí, stačí zadat na internetu heslo vinylové podlahy Plzeň.

Obraťte se na specialisty

Naším tipem je společnost PARKETCENTRUM s.r.o. Tato plzeňská společnost nabízí podlahy všeho druhu a samozřejmě veškeré služby, jež jsou spojené s jejich pokládkou. Za zmínku stojí i fakt, že od roku 1994 do konce roku 2020 specialisté z této firmy položili podlahy o ploše 727 159 m². Podlahy Plzeň, to je zkrátka zmiňovaná společnost.