Jak zakomponovat starožitný nábytek do moderního interiéru

Starožitný nábytek v současné době není výsadou pouze tradičně zařízených bytů. Čím dál více lidí se jej snaží zakomponovat také do moderního interiéru, aby se stal více osobitější. Nábytek z dřívějších dob dodá vašemu bydlení punc tajemna a bude z něj na vás a vaše hosty dýchat kousek historie.

Kde sehnat starožitný nábytek?

Starožitný nábytek je možné zakoupit na základě inzerátů, pořádaných aukcí nebo ve starožitnictví. Také existují prodejny specializující se na dovoz starožitného nábytku z různých koutů evropského kontinentu.

Sjednoťte styl starožitného nábytku

Je doporučováno sjednotit styl starožitného nábytku, např. na základě jeho období vzniku či výrobního materiálu, aby se zajistila rovnováha tvarů, barev, materiálu. Pořizování starožitného nábytku by mělo mít svá určitá pravidla, aby výsledný efekt nepůsobil chaoticky.

Využívejte kontrasty

Kontrasty přitahují zrak a tím naši pozornost. V pokoji vybaveném světlým nábytkem vynikne starožitná komoda, vitrína či knihovna, vedle postele v ložnici zase komoda ve stylu peřináče, ev. starožitný noční stolek.

Co třeba do obývacího pokoje pořídit starožitný stolík a kolem něj rozmístit moderní pohovku, křesla či židle v jednotném stylu?

Nebo obdobně do moderní kuchyně umístit starožitný jídelní stůl?

Věřte, že výsledek bude vskutku originální.