Zateplujete? Pak budete potřebovat nové parapety

Velké množství dříve vybudovaných budov je energeticky náročných, a proto se přistupuje k jejich revitalizaci zateplením. K zateplení se přistupuje i u nově stavěných rodinných domů, vilek a jiných stavení. Vlivem zateplení dochází k omezení tepelných ztrát, a tím se zároveň zmenší finanční nároky na bydlení. Nemusíte se obávat, že zateplení ubere na vzhledu vaší nemovitosti.

Pokud jste se rozhodli pro zateplení, budete potřebovat nové parapety.

Venkovní parapety a materiál

Venkovní parapety nejen, že chrání fasádu domu před sněhem či deštěm, ale také oživují vzhled vašeho domova. Na trhu je možné vybírat z několika druhů, setkat se můžeme např. s následujícími typy venkovních parapetů:

  • hliníkové tažené – jedná se o velmi kvalitní materiál parapetů vyznačující se vysokou odolností proti mechanickému poškození či nepříznivému počasí
  • hliníkové ohýbané – finančně dostupnější verze hliníkových parapetů; povrch je ošetřen proti poškození
  • pozinkované – jde o ekonomicky nejdostupnější verzi venkovních parapetů
  • poly-mramorové – vysoce elegantní a mechanicky odolné parapety

Jednotlivé typy parapetů se kromě materiálu a jeho tloušťky liší také způsobem zpracování. Kromě základních barevných provedení je možné na zakázku nechat parapet vyrobit v jiné barvě.

Venkovní parapety a krytky

Kromě parapetu budete vybírat také jeho krytky. Ty mohou být:

  • plastové
  • hliníkové

Výběr krytek závisí na způsobu montáže parapetu, tedy zda bude namontován před či po aplikaci omítky. Pokud stále nejste rozhodnuti o způsobu montáže, může být vhodným řešením zakoupení univerzálních krytek, které je možné použít „na oba způsoby“.