V moderní dřevostavbě můžete bydlet i vy

Dřevostavby kolem nás rostou jako houby po dešti. Jsou přírodní, levnější, a především postavené rychleji než zděný dům. Když si vyberete dobrého partnera a všechno šlape jak po másle, může být sestaveno do tří týdnů. Nevěříte? Odborníci to zvládají.

Ne všechny dřevostavby lze házet do jednoho pytle. Po pravdě řečeno se trochu liší především v závislosti na tom, u koho si svůj dům necháte postavit. Například Pila Martinice s.r.o. se již od roku 1997 věnuje stavbě krovů a střech, pod tlakem doby se ale postupně přizpůsobuje a už přes 7 let se zabývá také montovanými domy ze dřeva. A ty mohou být sestaveny skutečně do pár týdnů.

Montovaný dům nejvyšší kvality

Montované dřevostavby mají vysokou rychlost výstavby. Můžete si je představit jako stavebnici – nejdříve se zhotoví samostatné části, ty se dovezou na místo a tam sestaví. Za několik měsíců od prvotního návrhu už bydlíte.

Pila Martinice nejdříve připraví podklady pro výrobu v konstrukčním programu SEMA, projekt zpracuje včetně 3D animace. Zákazník díky tomu hned vidí, co a jak bude, a má šanci to ovlivnit. Až po odsouhlasení je projekt přenesen do obráběcího centra a zhotoven pomocí CNC strojů a multifunkčního dřevoobráběcího centra Hundegger K2i.

Nadstandardní řešení za rozumnou cenu

Pokud si navíc vyberete tzv. typový dům, pořídíte si bydlení poměrně levně. Typové domy jsou takové, jejichž návrh má firma již připravený. Tím se celý proces nejen urychlí, ale rovněž zlevní. Nemusíte se přitom bát neoriginality. Firmy mají své typové domy, a ještě jich mají několik, takže pravděpodobnost, že by si nechal soused postavit stejnou dřevostavbu, je mizivá.

Ostatně na typové domy se můžete podívat přímo na pilamartinice.cz. Nejlepší představu si uděláte z tam prezentovaných fotografií a ukázek již realizovaných domů.