Obývací pokoj vyladíte i s malým rozpočtem!

Toužíte po velké změně obývacího pokoje, ale v rodinné kasičce nezbyl dostatek prostředků na pořádnou rekonstrukci? I tak můžete dosáhnout uspokojivého výsledku. Inspirujte se následujícími tipy a naučte se obývák „vytunit“ za malý peníz. Značně omezený rozpočet není v dnešní době žádnou překážkou!

Zahýbejte s nábytkem

Obývací stěna by už potřebovala obměnit a ten konferenční stůl se také netěší vynikající kondici… Jenomže když nejsou peníze nazbyt, nemůže být o novém nábytku řeč. Ale i tak existuje způsob, jak změnit „look“ místnosti k nepoznání. Pohrajte si s rozmístěním! Vyzkoušejte něco méně obvyklého než tradiční rozmístění ve stylu „stolek do středu pokoje, kanape těsně u zdi…“. Případně jen dejte pryč některé nepotřebné kusy, obývací pokoj se bude rázem jevit daleko větší.

Zapůjčte si dekorace z jiných pokojů

Než se se svým malým rozpočtem vydáte na nákup nových dekorací, udělejte důkladný průzkum ostatních místností. Zamyslete se nad tím, zda by se některé kusy nábytku nebo umělecké předměty nehodily více právě do obývacího pokoje. Nezapomeňte na půdu a garáž, určitě jste v minulosti schovali zajímavé věci, pro které nebylo dost místa, nebo vás prostě omrzely. Je čas je oprášit.

Vdechněte nový život stěnám

K nejjednodušším a současně poměrně levným způsobům, jak od základů změnit charakter obývacího pokoje, je čerstvá výmalba. A nemusíte se pouštět do všech stěn, zvýrazněte třeba jen jednu. Anebo ji vyzdobte pomocí stylové tapety, což vás bude ve výsledku stát ještě o něco méně námahy.

Vsaďte na nové bytové textilie

Pokud si nákup několika nových kousků přeci jen neodpustíte, poohlédněte se po prvcích, jako jsou závěsy, záclony, přehozy a další bytové textilie. Jejich výhoda je zřejmá: nabízí výrazný efekt, neudělají vám průvan v peněžence a kdykoliv je můžete vyměnit za jiné, aniž byste se u toho nadřeli.