Starožitnosti zútulní interiér

Každá domácnost, nejen ta zařízená v moderním duchu, si zaslouží prvek (či prvky), který se stane jeho „středobodem“. Něco, co jej ozvláštní a zařídí, že váš byt nebude „tuctový“. Předmět, který připoutá zraky vaší návštěvy. Právě takovým prvkem se může stát jakákoli starožitnost.

Jako starožitnost nenazýváme pouze masivní nábytek

Většina lidí si pod pojmem „starožitnost“ představí velký masivní nábytek z dob našich předků. Ale co třeba méně prostorově náročné starožitné hodiny, sošky či svícny? I tyto drobnější předměty splní svůj účel znamenitě.

Co dokáže starožitnost s vaším bydlením?

Kromě toho, že jej ozvláštní a odliší tak od ostatních domácností, tak:

  • dodá punc jedinečnosti
  • zútulní interiér
  • dodá nádech historie

Starožitnosti ukažte

Nebojte se starožitnosti umístit na obdiv – ukažte je. Starožitná dekorace na konferenčním stole v obývacím pokoji nebo starožitný svícen umístěný na vnitřním parapetu zaručeně přitáhne pohledy návštěv. A možná, že se kolem nich strhne vášnivá debata, která nebude mít konce.

Kontrasty hýbou světem

Kontrasty (nejen) v místnosti přitahují zraky. Zkuste do jedné části místnosti umístit např. starožitné hodiny. Na opačnou stranu poté umístěte totožný typ, pouze v moderní verzi. Je jedno, zda hodiny z období renesance, empíru, biedermeieru, secese či jiného historického směru… Uvidíte, že se budou staré a nové hodiny „vedle sebe“ v jednom pokoji výtečně vyjímat.

Kde koupit drobnou starožitnost?

Nejspolehlivěji seženete starožitnosti ve specializovaných prodejnách nabízejících tento sortiment. Pokud vám nepadne do oka žádná tuzemská starožitnost, je zde možnost dovozu ze zahraničí.