Tisíce litrů teplé vody i v arktických teplotách Vám zajistí tepelné čerpadlo MHI Q-TON


Ať už vlastníte bytový dům či hotel s až 120 pokoji, tepelné čerpadlo MHI Q-TON Vám dokáže levně zajistit teplo a teplou vodu i při teplotách -25 °C. Zkušenosti z České republiky ukazují, že moderní japonské technologie pohánějící toto tepelné čerpadlo jsou „sázkou na jistotu“.

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo MHI Q TON v sobě kloubí výhody know-how společnosti Mitsubishi a moderní chladicí kapaliny Eco Cute. Toto tepelné čerpadlo najdete u budov s potřebou velkého objemu teplé vody v krátkém čase, bez ohledu na venkovní povětrnostní podmínky, tj. hotely, nemocnice, školy apod. MHI Q TON si již stihlo získat srdce i podnikatelů a provozovatelů budov v České republice. Pojďte se s námi podívat, jaké výhody může přinést tento zdroj tepla i Vám.

Tepelné čerpadlo MHI Q TON

Tepelné čerpadlo MHI Q TON naplno využívá výhody chladicí kapaliny Eco Cute, která „vymazala“ všechny hlavní slabiny tepelných čerpadel ohřívajících vodu. V praxi to znamená např. to, že MHI Q TON dokáže:

  • ohřát na 90 °C až 3 tuny vody i při vnější teplotě -25 °C,
  • ohřívat velký objem teplé vody bez nadměrného přetěžování kompresorů,
  • fungovat s minimálními negativními dopady na životní prostředí a tím pádem u něj nejsou povinné prohlídky těsnosti chladicího okruhu,
  • ve velmi nízkých teplotách fungovat bez elektrického dotopu.

 

Ukázka realizace čerpadla MHI Q TON – Hotel RELAX Dolní Vltavice

 

Tepelné čerpadlo MHI Q TON má nejvyšší ukazatel efektivity COP ve své kategorii, cena za ohřev vody je zde o 20 % – 30 % nižší než u nejlepších tepelných čerpadel s energetickou třídou A+++. Q TON zároveň dokáže fungovat v přednastavených odběrových křivkách, kdy ohřívá vody až když je to potřebné. Tepelné čerpadlo za 1 den provozu ohřeje až 8 000 litrů vody.

Technické parametry čerpadla MHI Q TON

ParametrHodnota
Topný výkon30 kW
Výstupní teplota teplé vody60 °C–90 °C
Hladina akustického tlaku v 1 m58 dB(A)
Provozní rozsah -25 °C +43 °C
Připojení elektro400 v /3F/21A
Průtok vzduchu260 m3/min
Kompresor / chladivoDvoustupňový Rotary & Scroll / CO2 (R744)
Vestavené oběhové čerpadlo (s inventorem)Průtok 17 l/min, výtlak 5 m, materiál bronz
COP (A16/W65°C)4,3
Rozměry (výška/šířka/hloubka)1 690 / 1 350 / 720 +35 mm
Hmotnost385 kg

 

V České republice najdete tepelné čerpadlo MHI Q-TON např. u těchto objektů (pozn. pro více informací k dané realizaci klikněte na název objektu):

 

Pokud tedy hledáte způsob, jak snížit náklady na energie ve Vašem objektu, kontaktujte ještě dnes zástupce společnosti GT-ENERGY, dovozce tepelného čerpadla MHI Q-TON, s žádostí o bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašeho případu. Kontakty na zástupce GT-ENERGY najdete na této stránce.