Jak ohraničit pozemek? Máte několik možností

Ohraničení pozemku nemusíte nechávat na tom nejlevnějším plotu. Za krásu si sice připlatíte, ale rozhodně vás nezruinuje. Inspirujte se v tomto článku.

Ohradit svůj pozemek můžete hned několika způsoby. Je jen na vás, jestli sáhnete po variantě, která je ryze praktická, nebo raději vsadíte na estetický vzhled. V tomto článku budeme mít něco pro obě strany.

Plot z pletiva

Ploty na klíč Praha vyrobené primárně z pletiva jsou v českých luzích a hájích doslova klasikou. Jde o vůbec nejdostupnější variantu, která ale ve všech směrech splňuje svůj účel. Pokud dobře provedete jeho instalaci a vyberete správnou povrchovou úpravu, můžete dosáhnout velice dobrých výsledků. A ty si nic nezadají ani s ploty zmiňovanými v dalších řádcích.

Panelové oplocení

Na první pohled jde o jeden a ten samý typ plotu, v jádru jde ale úplně o něco jiného. Jde o alternativu ke klasickému pletivu, které primárně tvoří panelové oplocení ze svařovaných drátů. Jejich největší předností je vysoká pevnost, ale také vzhled. Ten se hodí především k moderní architektuře. Stejně jako u pletiva můžete pořídit stovky odstínů. Na jakou barvu si ukážete, tu s největší pravděpodobností v obchodě naleznete.

Plot z betonových bloků

Náročné na postavení, na druhou stranu nic, co by nezvládly firmy poskytující ploty na klíč v okolí Prahy. Jedná se o masivní oplocení, které svou životností překoná všechny výše zmiňované varianty. Oproti nim má i další nespornou výhodu – nízké nároky na údržbu. I tady navíc můžete vybírat z celé řady variant. Každá z nich se liší nejen cenou, ale i vzhledem. Nejlevnější je plot na klíč Praha z šedého betonu. Ty z probarveného betonu jsou o něco dražší. Na druhou stranu vám přinesou nepřeberné množství barevných variací, díky nimž budete moct sladit plot s ostatními prvky. K dispozici je především pískovcový, červený, bílý a černý odstín. Někteří výrobci si ovšem poradí i s dalšími tóny a jejich následnou modifikací na základě přání zákazníka.