Účinnou ochranu proti přehřívání interiéru poskytne venkovní stínění

Potrápily vás v posledních dnech tropická vedra, která způsobila přehřátí vašeho domu či bytu?  Horko se do vašeho bytu dostalo i přesto, že jste měli zavřená okna? V tom případě byste si měli pořídit na okna venkovní stínění. Venkovní neboli exteriérové stínění totiž účinně zamezuje průniku tepla do interiéru. Ne nadarmo je instalace venkovního stínění stále častější, jelikož tropická vedra nás trápí stále častěji.

Typy venkovního stínění

Mezi venkovní stínění, které vám poskytne ochranu před přehřátím, patří venkovní žaluzie a venkovní rolety. Jejich hlavní rozdíl spočívá zejména v rozdílném způsobu řešení lamel. Venkovní žaluzie disponují lamelami, které lze naklápět, takže umožňují regulaci světla. Naopak venkovní rolety nelze naklápět, takže s nimi nelze regulovat světlo v interiéru. Mezi další typy venkovního stínění patří screenové rolety a markýzy, které jsou však v ochraně interiéru proti přehřátí méně účinné.

Výhody venkovního stínění

Venkovní stínění je sice dražší než vnitřní typy stínění, ale poskytuje daleko efektivnější ochranu před přehříváním interiéru. Díky tomu nebudete muset ani zapínat klimatizaci. Kromě toho nabízí i řadu dalších výhod. Venkovní stínění totiž poskytuje kvalitnější ochranu před slunečními paprsky. Venkovní rolety dokáží zajistit v interiéru absolutní tmu i během dne, takže se hodí k instalaci na okna ložnice či dětského pokoje. Kromě toho se postarají o tlumení hluku z venku, čímž vám dokáží zajistit klidný a ničím nerušený spánek. 

Architektonický prvek domu či bytu

Venkovní stínění nepřináší výhody jen v letních měsících, ale oceníte je i v zimě. Venkovní rolety a žaluzie totiž fungují jako ochrana před únikem tepla okny, takže lze díky nim ušetřit za vytápění. Venkovní žaluzie a rolety poslouží i jako významný architektonický prvek vašeho rodinného domu či bytu, jelikož si je lze pořídit v různém barevném provedení a stylu.

Venkovní rolety a žaluzie za výhodnou cenu najdete na webových stránkách společnosti Svět stínění. Můžete si zde pořídit i další typy exteriérového, anebo interiérového stínění.