Jak se formuje společnost?

Jak se s dobou mění a formuje naše společnost? Jaké máme požadavky, co tolerujeme a co naopak nedokážeme přijmout? Každou společnost mění okolnosti jako například pandemie Covidu 19 nebo třeba tolerantnější obecné povědomí. Jak se tyto fenomény promítají do našich životů a požadavků?

Zahradničení

Covidová pandemie obrátila mnohým život naruby. Někdo přišel dočasně o práci, někomu se zhoršil zdravotní stav. Někdo zase nedokázal vydržet zavřený v bytě. To se projevilo také v docela zásadním rozmachu zahradničení. Zanedbané zahrady najednou rozkvetly novými plodinami, hobby markety se naplnily zájemci o semena, sazenice či pracovní nářadí. Touha po vlastních plodinách ovládla spoustu lidí. Patříte mezi ně také?

Kojení na veřejnosti

Dříve bylo kojení mimo domov veliké tabu, alespoň v naší domovině. Dnes se daleko více ví a mluví o prospěšnosti kojení a společnost je obecně daleko uvolněnější. A kojící matky toho prostě rády využívají. Pro puritány, kteří jejich postoj kritizují, máme malý vzkaz: Dítě má prostě hlad nebo žízeň. Kojení také může být prostředkem k utišení pláče malého človíčka. Jak by asi bylo dotyčným puritánům, kdyby se na veřejnosti nemohli najíst nebo napít?

3D televize

3D projekce filmů se zdá být fenoménem poslední doby. Možná byste se ale divili, že první 3D film se promítal již v roce 1922. Technologie byla však natolik nákladná, že se ji ani během několika dalších pokusů nepodařilo dostat k běžnému divákovi v kinech. Dnes je většina filmů natočena tak, aby mohly být sledovány ve 2D i ve 3D, tedy plastičtěji. 3D televize umějí s pomocí speciálních brýlí navodit divákovi pocit plastického obrazu. A to dokonce i u filmů, které nebyly s 3D technologií (na více kamer současně) natočeny.

Dokonalá prsa!

Doba diktuje ženám dokonalý vzhled. Výraznou součástí dokonalého vzhledu je i krásné poprsí. Nedostatky řešíme u tvaru i velikosti prsu. Nejčastější plastickou operací prsou je jejich zvětšení a také modelace. Služeb plastických chirurgů v oblasti zvětšování a modelace poprsí využívají hlavně herečky, modelky, influencerky a také soutěžící ve světových soutěžích krásy. Přestože fandíme dokonalým výstřihům, z našeho pohledu je třeba podotknout, že méně může někdy znamenat více.

Detailing automobilů

Péče o auto se u některých mužů projevuje až do extrémních rozměrů. Dokonalý lesk, čisté sedačky, jemná vůně interiéru… Někdy máte pocit, že se do auta budete muset snad i zout… Ano, detailing a péče o nová i stará auta se těší velké oblibě. Pokud však svěříte svůj vůz do rukou odborníka detailingové firmy, nebudete litovat. A možná ani nebudete věřit, že to, co si u nich vyzvednete, je opravdu vaše auto. Prokoukne interiér, zmizí drobné oděrky na laku a ten lesk vám doslova vytře zrak!

Swap přes sociální sítě

Swap znamená výměnu. V dnešním smyslu je swap synonymem pro výměnu věcí přes internet – nejčastěji sociální sítě. Například Facebook je plný různých skupin, kde můžete nabídnout věci, které nepotřebujete, výměnou za něco, co by se vám mohlo naopak hodit. Existují i skupiny, které se věnují výměně konkrétního typu věcí – například zelený swap se věnuje výhradně výměně rostlin.

A který ze zmiňovaných fenoménů se objevil právě ve vašem životě? Podporujete kojení na veřejnosti? Pěstujete vlastní zeleninu? Nebo sníte o dokonalém poprsí? Dejte nám do komentářů vědět, ve kterých proudech plujete vy, a o čem zatím jen sníte…