Útulná ložnice se bez kvalitního povlečení neobejde

Možná se to na první pohled nezdá, ale správný výběr povlečení je pro kvalitní spánek stěžejním faktorem. Pod drsným a sepraným ložním prádlem se nikomu dobře nespí. Je skvělé, že si dnes pořídíte krásné modely za příznivé ceny a zkrášlíte jimi svou ložnici.

Ideální ložnice by měla mít bytelnou postel s pohodlnou matrací, sněhobílé záclony a zatemňovací závěsy na oknech a samozřejmě další dekorační bytový textil, jako jsou třeba přehozy a polštářky.

Povlečení podle materiálu

Existuje mnoho druhů materiálů, ze kterého se povlečení vyrábí. Nejpopulárnější je jistě bavlna, protože je příjemná k lidské pokožce a je vhodná pro miminka i alergiky. Zároveň je prodyšná, pružná a může se prát na vyšší teploty. Lidé často kupují saténové ložní prádlo, to kvůli luxusnímu vzhledu, trvanlivosti a pocitu ochlazení při usínání v letních dnech roku. Na druhou stranu jsou povlaky na polštář a peřinu ze saténu náročnější na údržbu. O krepovém povlečení snad každý z nás slyšel, hlavně protože se nemusí žehlit. Krep je však trošičku drsnější a nemusí vyhovovat každému. Mikrovlákno je heboučké a lehoučké jako pírko. Nejvíce však potěší svou stálobarevností. Pro mrazivé noci je jako stvořené flanelové povlečení. Perfektně zahřeje.

Na velikosti a barvě záleží

Do dětských postýlek patří povlečení s malými rozměry, na klasickou postel zase velikost 200×210 cm, ale k dostání jsou také prodloužené velikosti 210×220 či 210×240. Pokud se při výběru řídíte především svým vkusem, myslete na to, že ložní prádlo nemá být dominantou pokoje. Někomu se pod pestrobarevnými vzory a motivy špatně usíná. Mnoho lidí se nechává strhnout trendy, ke kterým momentálně patří florální vzory, retro styl a geometrické tvary ve střídmých barvičkách. Do dětských postýlek patří povlečení s pohádkovými motivy a teenageři ocení modely s oblíbenými akčními hrdiny.