Zlepšete kvalitu svého bydlení. Ušetříte tím nemalé množství peněz


Pokud si stěžujete, že vás platby za energie stojí čím dál více peněz, je na místě zvážit, zda s tím nelze něco dělat. V současné době se dá bydlení zkvalitnit použitím nejrůznějších moderních zařízení a renovací, díky nimž vám do budoucna klesnou výdaje za chod domácnosti na minimum.

Nevíte-li si rady s tím, do jakých prvků investovat, pomůže vám online služba E.ON Rádce. Jedná se o unikátní internetovou kombinaci chytré encyklopedie, vyhledávače a osobního poradenství, jež je navíc zcela zdarma, přístupná pro všechny uživatele internetu.

Pořízení tepelného čerpadla a dalších zařízení se jednoznačně vyplatí

E.ON Rádce hledá možnosti úspory energií v rodinných domech a bytech. Najdete zde například detailní informace o tepelných čerpadlech, jež dokážou s minimálními náklady vytápět domácnost a ohřívat vodu. Existuje přitom několik variant systémů, jejichž detaily naleznete právě na zmíněném webu. Dále nechybí praktické údaje o kondenzačních plynových kotlech, které dokážou pracovat s účinností přes 100 %. Web vám přehledně ukáže, jak je to možné.

Při návštěvě portálu E.ON Rádce máte možnost zjistit i to, proč se vyplatí zateplení domu a výměna oken. Oba dva způsoby totiž přispívají k výraznému snížení tepelných ztrát z objektů, což se výrazně projeví na nižších nákladech za vytápění během hlavní topné sezony.

Potřebujete pomoci s vyplněním žádosti o dotace? E.ON Rádce vás nezklame

Pakliže na webu něco nenajdete, je možné využít osobního poradenství. Odborníci vám kupříkladu pomohou s analýzou energetické náročnosti domu, případně poskytnou součinnost při podávání žádosti o dotace, které jsou na moderní zařízení typu tepelných čerpadel poskytované ze strany státu, obcí či krajů. Díky dotaci se dají například při pořízení nového kotle ušetřit desítky tisíc korun, což znamená, že se oproti minulosti stávají mnohem dostupnějšími.

E.ON Rádce je přehledně strukturovaný, najdete na něm stovky praktických rad a příkladů, jak můžete zlepšit kvalitu svého bydlení a snížit energetickou náročnost nemovitosti.