Automatické zavlažování s inteligentním řízením vás usnadní práci na zahradě

Rostoucí ceny energií tíží stále více domácností. Proto je zapotřebí, abyste jako majitelé nemovitosti hledali řešení, která přispějí k úspornému provozu. To platí také tehdy, je-li součástí vaší domácnosti zahrada, o niž je třeba se starat. V tomto ohledu je na místě uvažovat na různými moderními zavlažovacími systémy.

Hlavní přednosti špičkových zavlažovacích systémů do soukromých zahrad

Zvolíte-li na zahradu efektivní závlahové systémy, počáteční investice se vám v poměrně krátkém čase zhodnotí. Ušetříte totiž spoustu vody. Ruční zalévání trávníku a rostlin je nejen časově náročné, ale také v jeho případě můžete zbytečně plýtvat pitnou a užitkovou vodu. Zvláště tehdy, využíváte-li drahou vodu z centrální sítě.

Automatické zavlažování, pakliže je vhodně zvolené a nastavené, sníží spotřebu vody při péči o zahradu klidně o desítky procent. Díky inteligentnímu řízení totiž dokáže například reagovat na předpověď počasí, takže se vodou zbytečně neplýtvá, půda dostane vždy jen tolik vláhy, kolik skutečně potřebuje. Zvolíte-li pak také automatické zavlažování skleníku, vyplatí se vám to na množství vypěstovaných plodin, takže za ně poté samozřejmě nemusíte utrácet peníze v obchodech, kde jsou často předražené, nemluvě o jejich kvalitě.

Kapková závlaha a další systémy

Účinným pomocníkem se může stát kupříkladu kapková závlaha. Hodí se tehdy, jestliže na zahrádce máte záhony s rostlinami, případně třeba menší ovocné keře, které nepotřebují tolik vody pro svůj zdravý růst. Kapkovací závlaha není nikterak drahou záležitostí, a to ani tehdy, má-li moderní způsob ovládání na dálku, kdy lze průtok vody regulovat pomocí mobilního telefonu či PC.

K zavlažování trávníku se pro změnu dá aplikovat systém, který se skládá z trubek, na něž jsou napojené inteligentní rozprašovače. Pozemek je pak zkrápěný rovnoměrně, což opět přispívá k celkovému snížení spotřeby vody, navíc zahrada bude už na první pohled vypadat zdravě a vitálně.