Jak vybrat interiérové stínění do oken?

Hledáte rolety či žaluzie, které se postarají o kvalitní stínění interiéru, poskytnou vám dostatek soukromí a stanou se skvělým designovým prvkem vašeho interiéru? V současné době existuje na trhu několik možností interiérového stínění, takže si můžete z čeho vybírat. A jaké konkrétní interiérové stínění si můžete zakoupit a podle čeho vybírat?

Nejčastější varianty vnitřního stínění

Jak již bylo uvedeno v úvodu, na trhu existuje široký výběr interiérového neboli vnitřního stínění, takže si lze vybrat takovou variantu stínění, která vám bude nejlépe vyhovovat. Avšak široký výběr interiérového stínění může výběr ztěžovat, proto uvedeme nejčastější varianty vnitřního stínění a jejich přednosti.

  • Horizontální žaluzie

Nejčastěji využívaným typem interiérového stínění jsou bezpochyby horizontální žaluzie, které jsou klasikou. Jejich předností je zejména cenová dostupnost, odolnost a dlouhá životnost. Nedostatkem je především jejich vzhled, jelikož designu místnosti zrovna nepřidají.

  • Vertikální žaluzie

Velice časté využití v interiéru nacházejí dále vertikální žaluzie. V dřívějších dobách se využívali především v kancelářských prostorech. Nyní však nachází využití i v domácnostech. Jejich výhodou je zejména to, že se hodí pro zastínění velkých ploch a disponují bohatou nabídkou barev.

  • Textilní roletky a žaluzie

V posledních letech si získávají oblibu lidí především textilní roletky a žaluzie, které představují moderní a kvalitní typ stínění a zároveň působí v místnosti jako skvělý designový prvek. Na výběr máte například textilní roletky, textilní roletky den noc a látkové žaluzie plisé. Jejich předností je zejména elegantní vzhled, široká škála barev a funkčnost.

  • Dřevěné a bambusové stínění

Mezi poslední velice oblíbený typ stínění lze zařadit dřevěné žaluzie a bambusové roletky. Předností tohoto typu stínění je zejména jejich přírodní vzhled, který dodá interiéru spojení s přírodou. Navíc se jedná o velice odolný typ stínění vhodný do jakékoliv místnosti.

Jak vybrat nejvhodnější variantu stínění?

Při vybírání vhodného interiérového stínění byste si měli především ujasnit, zda hledáte spíše designový prvek, anebo potřebujete zajistit kvalitní zastínění interiéru. Chcete-li opravdu kvalitní zastínění, pak zauvažujte i o venkovních roletách a žaluziích. Dále se zaměřte na správný výběr barvy, která by měla ladit a zapadnout do místnosti. S výběrem nejvhodnější varianty stínění vám také pomůže, když navštívíte webové stránky společnosti Svět stínění, kde zjistíte, jak jednotlivé varianty vypadají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *