Vneste vánoční atmosféru i do ložnice

Vánoce se nezadržitelně blíží, to se nedá prostě přehlédnout. Regály v obchodech jsou plné vánočních sladkostí, děti píší dopisy Ježíškovi, obchody nám nabízí vánoční dárky. Nic z toho se ale nepostará o vánoční pohodu a atmosféru u vás doma.

Vánoce jsou jen jednou za rok

Vánoce jsou svátky klidu, míru a pohody, než na ně dojde, čeká nás hromada práce. Vyzdobit byt nebo dům, sehnat vánoční stromeček, pomoci Ježíškovi sehnat dárky, napéct cukroví, uklidit a mnoho dalšího. Ještěže jsou jen jednou za rok. Tak přesně tohle si říká většina z nás.

I když je jako svátky máme rádi, ten shon kolem nich nás ničí. Co na to letos jít trochu jinak a soustředit se hlavně na to, abyste si je opravdu užili a vykouzlili doma vánoční atmosféru? Pomůže vám s tím vánoční výzdoba i vánoční povlečení do ložnice.

Jak vybrat to nejlepší vánoční povlečení?

Výběr vánočního povlečení se od výběru toho klasického ani moc neliší. Snad jen jedna věc je jiná. A tou je výběr motivu. Design bychom ale měli řešit až jako poslední, tak na to pojďme pěkně krůček po krůčku.

Základem je výběr materiálu

Ať už vybíráte vánoční povlečení nebo povlečení na běžné dny, prvním krokem je vždy výběr materiálu. Právě na něm totiž záleží, jak se vám pod povlečením bude spát. Dokáže od těla odvádět vlhkost? Je prodyšné? Nebudete se pod ním potit? A je příjemné na dotek, aby neškrábalo? Na všechny tyhle otázky vám odpoví právě materiál.

Nejlepší volbou pořád je bavlněné povlečení, které je vyrobeno ze 100% bavlněného plátna, takže je měkké, hebké, skvěle absorbuje vlhkost, je prodyšné a v zimě vás navíc zahřeje.

Komu bývá během chladných zimních nocí, zima, ten jistě ocení flanelové povlečení nebo povlečení z mikroplyše. Obojí vás příjemně zahřeje.

Jaké rozměry povlečení potřebujete?

Vybíráte povlečení na velkou postel, nebo do dětské postýlky? Jak velká je vaše peřina? A co polštář? Standardem je:

  • Polštář o rozměrech 70×90 cm a přikrývka 140×200 cm.
  • Prodloužená délka přikrývky je 140×200 cm.
  • Přikrývka pro dva má rozměry většinou 200×220 cm.
  • Do dětské postýlky nejčastěji využijete povlečení s rozměry 40×60 cm pro polštář a 90×120 cm pro peřinku.

Teď už přichází na řadu ten motiv

Jakmile máte jasno v materiálu a rozměrech, přichází na řadu výběr motivu. Děti ocení spíše kreslené postavičky z pohádek, my dospělí už tak nároční nejsme. Když jde o vánoční povlečení, vsadit můžeme na nejrůznější stromečky, hvězdičky, soby, vločky a další motivy, třeba vánoční ozdobičky nebo klasická srdíčka.

Víte, že mezi vánoční barvy i u povlečení patří červená, modrá, stříbrná, bílá, zelená a jejich kombinace?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *