Bydlení v Brně: Tohle velké město vás příjemně překvapí


Brno je město plné mladých lidí a podle toho také vypadá. Celé město žije, každý den si najdete něco, co tady lze zažít. Navíc tu sídlí mnoho velkých i menších firem, takže nebudete mít problémy s uplatněním. Pro děti je tu spousta škol, školek i univerzit. Prostě a jednoduše zde objevíte všechno, co ke spokojenému životu potřebujete. Takže už zbývá jen najít si tu bydlení.

Brno je počtem obyvatel i rozlohou druhým největším městem ČR, nicméně budete si možná připadat špí jako na maloměstě nebo větší vesnici. Žijí zde úplně obyčejní lidé, přes školní rok zejména studenti. Ti hodně ovlivňují realitní trh.

Bytů k pronájmu objevíte nespočet

Každoročně se sem stěhuje spousta vysokoškoláků a ti hledají byty k pronájmu. Proto jestliže máte zájem o pronájem garsonky v Brně, absolutně nebudete mít problém. Výběr je obrovský, stačí se porozhlédnout na webech realitních kanceláří a ve facebookových skupinách.

Ze stavu bytů nemějte strach. Některé sice jsou typicky studentské, se starým vybavením a tak trochu vybydlené, ale najdou se i naprosto opačné případy. Můžete si pronajmout nově rekonstruovaný byt, ať už s vybavením, či bez něj. Pokud ovšem chcete uvažovat o pronájmu, určitě si zjistěte, zda vám majitel umožní zapsat si zde trvalou adresu. Zkoumejte také, jestli mu nevadí domácí mazlíčci, zda vrací přeplatky za energie apod.

K prodeji najdete nejčastěji domy

Byty se v Brně hodně pronajímají, domy naopak prodávají. Reality v Brně nejsou úplně nejlevnější, nicméně to je prostě daň velkého města. Ty dražší jsou navíc často po rekonstrukci či úplně nové, mají energetickou třídu B, někdy i A, takže pak ve finále ušetříte na provozu. Záleží na vás, jestli chcete investovat do bydlení na dlouhou dobu, nebo nejdříve zkusíte pronájem, abyste zjistili, jestli vám Brno vůbec vyhovuje. Na druhou stranu vyhazovat peníze za pronájem, když byste je už mohli věnovat do splácení půjčky, se může zdát celkem nerozumné. Je to na vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup